YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlahiyatçıların korkutan seçim endişesi!
İlahiyatçıların korkutan seçim endişesi!
20 Mayıs 2015 10:42
HDP'nin Diyanet'in kaldırılmasına ilişkin propagandası ve Demirtaş'ın Kudüs'le ilgili sözlerine ilahiyatçılardan büyük tepki: Seçim sonrası camiler hedef alınabilir.

HDP'nin, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yönelik saldırılarına uzmanlardan sert tepki geldi. Kurumun seçim meydanlarında yuhalatılmasının çok çirkin ve kabul edilemez olduğunu belirten ilahiyatçılara göre asıl hedef şu; Kitleleri seçim sonrası tahriklere hazırlamak.

Tahkir yolunu açıyorlar

- Prof. Dr. Süleyman Ateş (Eski Diyanet İşleri Başkanı): Diyanet Başkanlığı siyaset üstü bir kurum. Böyle bir kurumun seçim meydanlarında yuhalatılması çok çirkin. Önce makam aracıyla yıpratılmak istendi, şimdi seçimlere alet ediliyor.

- Prof. Dr. Suat Cebeci (Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi): HDP'nin seçime parti olarak girmesini sağlayan irade, barajı aşmasını istemiyor. HDP barajı aşmamalı ki Meclis'te temsil edilemeyen kitleler tahrik edilebilsin. Seçimden sonra camilerin hedef alınması yüksek ihtimal.

Papa'nın 2 uçağı var

- Prof. Dr. Ali Köse (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı): Diyanet bir kasaba siyasetine ve sosyal medya şaklabanlarına kurban edilmemeli. Mütevazı diye yutturulan Papa'nın 2 özel uçağı, 200 gazete ve dergisi, 50 televizyon, 100 radyo kanalı var.

- Prof. Dr. Ahmet Yaman (Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi): Diyanet İşleri Başkanlığı, son yıllarda vizyoner yaklaşımı kimi çevreleri rahatsız etti.

 

AKŞAM

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler