YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İl Jandarma Komutanı planı tersine çevirdi
Ankara İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Korkmaz, kendisini makamında rehin alan darbeci subayların elinden sabaha karşı kurtulmayı başardı. Korkmaz, kendisini kurtarmaya gelen destek kuvvetlerle darbe girişiminde bulunan yaklaşık 200 yüz askeri gözaltına
İl Jandarma Komutanı planı tersine çevirdi
18 Temmuz 2016 / 11:13 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 12:03

Edinilen bilgiye göre, darbe girişiminde bulunan FETÖ mensubu subaylar uygulamaya çalıştıkları plan kapsamında İl Jandarma Komutanlığını da ele geçirmek istedi. 

Tatbikat olduğunu söylediler

Akşam saatlerinde alay nizamiyesinden makamına girişi yapan İl Jandarma Komutanı Albay Korkmaz, makamına uzun namlulu otomatik silahlar ile baskın yapan subaylara karşı koydu.

Kısa süreli arbededen sonra aralarında genç teğmenlerin bulunduğu subaylara, yaptıklarının çok büyük bir hata olduğunu bunun hesabını veremeyeceklerini söyleyen Korkmaz, kendisini rehin alanlar arasındaki teğmenlerin “Komutanım bu bir tatbikat” cevabıyla karşılaştı. 

Teğmenleri gece 01.00 sularında, bunun bir tatbikat olmadığına ikna etmeyi başaran Albay Korkmaz'a, rehin alındığı andan itibaren yanında bulunan korumaları“Komutanım biz sizinle ölmeye hazırız.” diyerek destek verdi. Albay Korkmaz, 04.00 sıralarında darbecilerin elinden kurtulmayı başardı.

İl Jandarma Komutanı Korkmaz ve beraberindekilerin, gelen takviye kuvvetler ile harekete geçerek yaklaşık 200 darbeci askeri gözaltına almayı başardığı öğrenildi. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler