YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İktidar sorunlara şaşı bakıyor
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, ''İktidar emeklilerin sorunlarına şaşı bakıyor'' dedi...
İktidar sorunlara şaşı bakıyor
16 Ocak 2012 / 14:55 Güncelleme: 16 Ocak 2012 / 14:56

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen başkanlığındaki heyet, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ı makamında ziyaret etti.  

Beysülen, ziyarette, ülkede yaşayan 9,5 milyon emeklinin çok ciddi sorunları bulunduğunu söyledi.

Emeklililere yönelik bir ''intibak yasası''nın gündemde olduğunu anımsatan Beysülen, ''Burada intibak falan yok. Sadece aynılar arasındaki ufak tefek pürüzleri gideriyorlar. Emekliler halen banka promosyonlarından faydalanamıyor. Sağlık kurumlarında ek ödeme yapıyoruz. Birçok emekli maddi durumu yetersiz olduğu için hastanelere gidemiyor'' diye konuştu.

''İntibak Yasasına Hayır'' adı altında imza kampanyası düzenlediklerini anlatan Beysülen, düzenlemenin yasalaşması durumunda Anayasa Mahkemesine götürülerek iptal edilmesinin sağlanmasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Tarhan da ''AKP'nin bugüne kadar tüm iktidar partilerinden daha fazla örgütlenme karşıtı olduğunu'' ileri sürdü.

''İktidar emeklilerin sorunlarına şaşı bakıyor'' diyen Tarhan, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin tarafından hazırlanan banka promosyonlarına ilişkin yazılı soru önergesine verilen yanıtın durumun çok net bir özeti olduğunu söyledi. Yanıtta, ''promosyonlarla ilgili tüm inisiyatifin bankalara bırakıldığına'' dair bir ifade yer aldığını aktaran Tarhan, ''Bu da hükümetin bu konuda ne kadar güçsüz ve acziyet içerisinde olduğunu gösteriyor'' dedi.

CHP Ankara Milletvekili Çetin de emeklilerin birçok sorunu bulunduğunu öne sürerek, ''Çalışma Bakanı, insanları yoksullukta eşitlemeyi intibak sanıyor'' dedi.

Konuşmaların ardından, Beysülen,  ''İntibak Yayasına Hayır'' adı altında topladıkları imzaların bulunduğu klasörleri Tarhan'a verdi.

Emekli-Sen üyeleri imza klasörlerini MHP ve BDP gruplarına da bıraktı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler