YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İktidar ile MHP ele ele verirse anayasa olur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili olarak "Sadece iktidar partisi ile MHP el ele verse, 367'yi bulamayabilirler, o ayrı bir konu ama hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir" dedi.
İktidar ile MHP ele ele verirse anayasa olur
21 Mart 2016 / 08:27 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 08:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'nin Yıldız Sarayı Silahhane binasından canlı yayımladığı "Cumhurbaşkanı Gençlerle Buluşuyor" programında, gençlerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Sadece iktidar partisi ile MHP el ele verse, 367'yi bulamayabilirler, o ayrı bir konu ama hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir. 

İnanıyorum ki millete gitmenin yolu açılsa, millet böyle bir yeni anayasa 'evet' diyecektir. Milletimize bu noktada güveniyorum. İktidar partisi ile MHP arasında asgari müştereklerin değil, azami müştereklerin olduğuna inanıyorum. 

Azami müştereklerin olduğu iki görüş, iki yapı, eğer bir araya gelir de böyle bir milli ve yerli anayasayı eğer oluşturursa, bu millet de kendisi için, kendi dokusunu yansıtan milli ve yerli bir anayasaya 'evet' diyecektir diye düşünüyorum. Temmenni ederim ki bu adım da kararlı bir şekilde atılır.

2002'DE ERDOĞAN MI VAR DI?

Dikkat edin 'Erdoğan gitmeden Türkiye'ye istikrar gelmez' diyorlar. Peki 2002'nin sonunda veya 2003'ün başında Türkiye'de Erdoğan'ın başında olduğu bir iktidar mı vardı? Yoktu. Peki Türkiye neredeydi? Veren el miydi, alan el miydi? Alan eldi.

AB SAMİMİ DEĞİL

Shengen konusu bizim aslında çoktan hakkımız. AB bize her zaman çalım attı. Hiçbir zaman samimi davranmadılar. Şu anda da samimi davranmıyorlar.

ESAD LAHEY'DE YARGILANMALI

Suriye'de zalim Esad, terörist Esad var. Aslında Laheyde yargılanması gerekir.

RUHANİ'YE TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu'ndaki terör saldırısında bir vatandaşının hayatını kaybetmesi, üçünün de yaralanması nedeniyle İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye taziye mesajı gönderdi.

'AZİZ KARDEŞİM' 

Erdoğan, "Aziz kardeşim" diye başlayan mesajında, "Bu alçak saldırı bir kez daha, uluslararası toplumun tam dayanışma ve işbirliğinin, terör belasının bertaraf edilmesi için elzem olduğunu göstermiştir. Bu konuda İran'la işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi isterim" ifadesini kullandı. 

Saldırıda 3 vatandaşının ölümü, 10'unun da yaralanması nedeniyle İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e de taziye mesajı gönderen Erdoğan, "Halkımızın korkuyu hakim kılmayı amaçlayan terör örgütlerinin eylemleri karşısında sergilediği cesaret ve irade, bizlere bu mücadelede kuvvet vermektedir" dedi. 

Bu arada Erdoğan, hayatını kaybeden İsrailliler için Türkiye Musevi Cemaati temsilcilerine de taziyelerini iletti.

soylu
 // ustun
Mhp Akp nin adeta can simidi keske bide nankor olmasa akp liler. Kafatasci kelleci dediginiz Mhp bu ulkenin bel kemigidir umarim anlarsiniz...
21 Mart 2016 12:17
 // Kaan
Hayirdan hayır demekten bisi yapmazki mhp bence hiç gerek yok halka bırakılması daha uygun...
21 Mart 2016 08:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler