YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İklim Bayraktar o anı anlattı
İklim Bayraktar o anı anlattı
09 Mart 2011 08:31
İklim Bayraktar, Muharrem İnce ve Deniz Baykal'la yaptığı görüşmelerin perde arkasını anlattı.

Son Ergenekon operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan gazeteci İklim Bayraktar, Teke Tek'te Fatih Altaylı'ya konuştu. Bayraktar, Muharrem İnce ve Deniz Baykal'la yaptığı görüşmelere ve basına yansıyan "taciz" iddialarına açıklık getirdi.

CHP Grup Başkanvekili ince ile CHP Kurultayını takip ettiği sırada tanıştığını kaydeden Bayraktar, şunları söyledi: "Görüşme medyaya 'içip içip kapısına dayandı' diye yansıdı, bu yanlış. Bu iddiayı bir sabah uyandığımda Akşam Gazetesi'nde okudum. Onu, yayınlayanlara sormak lazım. Bir gece beni aradı, telefonda sesi tuhaftı. 'Konuşmamız lazım neredesiniz?' dedi, eve davet ettim. Bir gazeteci herkesle konuşamaz mı? Ev olmaz eve çıkamam dedi. Şahsi arabasıyla oturduğum sitenin kapısına kadar geldi. Arabada konuştuk. Eşim de dışarıda bekliyordu. Kendisi alkollüydü. Çok üzgün olduğunu, hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Kılıçdaroğlu'nun MYK toplantısında birtakım sözler söylediğini bunu haber yapmamı istediğini söyledi. Ben de bu haberin CHP'yi yıpratacağını bunun faydası olmayacağını söyledim.  'Haberi yapmam' dedim. Sonra eşim arabaya bindi kahve aldık. İçirdik, biraz daha konuştuk, sonra evine götürdük arabasını park ettik, sonra evimize geldik."

Bayraktar, İnce'nin daha önce de kendisine birtakım haberler verdiğini ama bunları yayınlamadığını, kendisine AKP'li biri ile ilgili bir bilgi verdiğini, İnce'nin daha sonra bu kısmı doğruladığını ancak Kılıçdaroğlu ile ilgili sözlerini ise yalanladığını söyledi.

Bayraktar, İnce'nin MYK toplantısıyla ilgili aktardığı konunun bugün açıkça dillendirilen ana dilde eğitim ve Kürt sorunu ile ilgili konular olduğunu da sözlerine ekledi.

"BAYKAL'A 'SİZİN KAFANIZ MI GÜZEL' DEDİM"

Bayraktar, Deniz Baykal'la görüşmesinin Muharrem İnce'yle yaptığı görüşmeden iki gün sonra gerçekleştğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısıyla yaptığı konuşmayla ilgili Baykal'la mülakat yapacağını kaydeden Bayraktar, "Söz konusu olayı anlatmak kolay değil. Bunu eşimle paylaştım. Eşim, 'Kendileri utansın ama CHP'de ulaşabileceğin en yetkili isim kimse ona anlat. Olay kapansın' dedi. Ben sıradan bir insandan ya da Meclis binası dışında yine kendisinden bunu görseydim çok daha farklı davranabilirdim. Ama Meclis binasındayım, dışarıda gösterebileceğim tepkiyi ona gösterseydim, beni bağırıp dışarı atacaktı. 'Sizin kafanız mı güzel' diyebildim ve odayı terk ettim. Ancak onu diyebildim. Bunu söyleyince 'Sen çok agresifsin' dedi." şeklinde konuştu.

Bayraktar, söz konusu olayın "bedensel taciz değil, sözlü taciz" olduğunu kaydetti.

Olaydan sonra Gürsel Tekin'e giderek durumu anlattığını dile getiren İklim Bayraktar, "Gürsel Bey'e bu olayı yüz yüze anlattım. Anlatırken de söze 'ne Odatv, ne muhabirlik, ne gazetecilik önemli değil, ben bir kadın olarak bir anne olarak geldim' dedim. Daha binadan çıkmadan Soner Bey aradı. 'Gürsel Bey aradı bir şeyler söyledi, doğru mu?' dedi. 'Evet doğru' dedim. 'Ben böyle bir konuyla muhatap olmak istemezdim ama benim elimde değil. Hiçbir şekilde haber de olmasın. Barış Pehlivan, Odatv'nin genel yayın yönetmeni de arayınca insanı etik davrandığına bile pişman eden bir durum "Soner Yalçın'ın kendisine bu olayla ilgili teşekkür ettiğini aktaran Bayraktar, "Soner Yalçın, 'İyi ki yüz vermemişsin, 2 gün sonra Halk TV görüşmem vardı' dedi ve aramızda Halk TV için hatun sipariş etti şeklinde yorumlar yapılabilirdi gibi bir konuşma geçti" dedi.

İNCE'NİN AVUKATI: DAVA AÇTIK

Öte yandan TEKE TEK'e telefonla bağlanan Muharrem İnce'nin avukatı Haluk Pekşen, "Hanımefendinin açıklamaları kamuoyunu aydınlatıyor memnunuz bundan" dedi ve "Hanımefendi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Biz de gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
 

kadın meşhur oldu...
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim eskiden duyduklarımız "kominist herkez, herkezin malına ortaktır."Bunlarda huymu değiştiriyor nedir???...
09 Mart 2011 12:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler