YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İkinci Reyhanlı saldırısını polis önledi
Adana'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişinin, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki gibi bir eylem hazırlığı içerisindeyken yakalandığı öne sürüldü. Zanlılar, adliyeye sevk edildi.
İkinci Reyhanlı saldırısını polis önledi
31 Mayıs 2013 / 09:33 Güncelleme: 31 Mayıs 2013 / 09:36

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, El Kaide’ye bağlı El Nusra Cephesi üyelerinin Adana’da eylem hazırlığında olduğunu belirleyince, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri verilen bilgiler ışığında, örgüt üyelerini teknik ve fiziki takibe aldı.

Örgüt üyelerini takip eden polis, zanlıların kaçma ihtimalini düşünerek operasyonu öne çekerek, belirlenen adreslere özel harekat polislerinin de desteğiyle 4 gün önce baskın yaptı. Gözaltına alınan 12 kişi TEM’de sorgulanırken, savcılık 6 kişiyi olayla alakası olmadıkları gerekçesiyle adliyeye çıkarılmadan salıverdi.

Sorgulamaları tamamlanan 6 zanlı ise, sabah erken saatlerinde Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Polisin, zanlıların görüntülenmemesi için büyük gayret göstermesi dikkat çekti. Zanlıların, Cumhuriyet Savcılığı’nca ifadeleri alınmaya başlandı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler