YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İkinci görüşme de sona erdi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav arasında 13:30'da başlayan görüşme sona erdi...
İkinci görüşme de sona erdi
11 Aralık 2010 / 14:17 Güncelleme: 11 Aralık 2010 / 14:55

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav arasında 13:30'da başlayan görüşme sona erdi...

Görüşme sonrası açıklama yapan Önder Sav, "liste konusunda bir önerim olmadı" dedi..

"Yersiz hesaplaşma, kamplaşma olmamalı" diyen Sav, "CHP'yi iktidara taşıyacak bir kurultay olmalı" diye konuştu... 

İşte Sav'ın açıklamaları;

Sayın Genel Başkan'ın kurultaya yönelik düşüncelerini dinleme olanağını buldum. Merak etiğiniz konunun altını çizeyim. PM'nin oluşumu konusunda herhangi bir önerim olmamıştır. Gerekte görmedim. Çünkü Sayın Genel Başkan yetkisi çerçevesinde kurultayı toplantıya çağırdı.

Bir sorumluluk üstlenmiştir. Sorumluluğun gereğini herkesten çok yapmak zorundadır. 2011 seçimleri ülkemiz açısından çok önemlidir. Bu iktidardan kurtulmanın yolunu CHP bulmalıdır. Hepimize düşen görev CHP'yi siyasal iktidara hazırlamaktır.

KAMPLAŞMA KURULTAYI OLMAMALI

Seçmenimize ve örgütümüze karşı hepimizin sorumlulukları var. 18 Aralık kurultayı bir hesaplaşma, kamplaşma, ayrışma kurultayı olmaması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Ufak duygularla hareket etmenin zamanı olmadığını düşünüyorum. Bu kurultay bütünleşme kurultayı olmalı. Kurultayda sosyal demokrasini evrensel değrlerinin öne çıkartılıp, çağdaş, özgürlükçü, eşitlikçi bir anlayışın kurultaya egemen olmasını diliyorum. Laiklik anlayışının ve devletin bölünmez bütünlüğünün vurgulanması gerektiğini düşünüyorum.

ÇARŞAF LİSTEYE ÖRGÜT SEMPATİYLE BAKAR

Kurultayda hepimiz aklımızı duygularımızın üzerine koymalıyız. Hepimizin sorumluluğu var. Kurultay delegelerinin iradesi kurultayın ne şekilde gelişeceğini gösterecektir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun liste konusunda çok ısrarcı olmayacağını gördüm. Ben örgüt tercihlerine saygılı bir siyasetçiyim. Çarşaf listeye örgütün daha sıcak bakacağını düşünüyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler