YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İkinci canlı bombanın robot resmi çizildi
İkinci canlı bombanın robot resmi çizildi
20 Ekim 2015 05:04
Ankara'daki bombalı saldırıyı planlayan ismin yarım saatle elden kaçırıldığı öne sürüldü...

Ankara'da 102 kişinin hayatının kaybettiği, 365'ten fazla kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bombalı saldırıyı yapanların elebaşı olduğu öğrenilen militanın polisin yarım saatle elinden kaçırdığı iddia edildi.

İkinci canlı bomba 30 yaşlarındaydı, yüzü çöküktü ve kısık esle Arapça konuşuyordu. Bu kişinin kimliği saptanmaya çalışılıyor. İki canlı bombayla birlikte hareket eden ve haklarında soruşturma başlatılan firari 9 kişi için polis alarma geçti. Tüm emniyet birimlerine gönderilen yazıda eylemlere karşı önlem alınması istendi.

ELE BAŞI YARIM SAATLE KAÇTI

Habere göre bombacıları Ankara'ya getiren ekibini başı olan yabancı uyruklu militanın, polise yakalanmaktan yarım saatle kıl payı kurtulduğu belirlendi. Tutuklanan Y.Ş'nin kullandığı araçta bulunan ALgöz ve yanındaki eylemcinin amiri konumunda olduğu belirlenen kişi aranıyor. Polisin, "Bu eleman yakalansaydı, hepsini yakalayacaktık" dediği Arapça konuşan kişinin eylemin organizatörü olduğu belirtiliyor. Planlayıcının soruşturmada ilerleme sağlanması üzerine 2-3 saat içinde yurtdışına kaçtığı tahmin ediliyor.

Bombacıları başkente getiren araçlar da eylemden kısa süre sonra bulundu. Kurt köpekleri patlayıcı kokusu alınca araç kapıları fünye ile patlatıldı. Patlayıcı bulunmayan araçtan çok sayıda parmak izi alındı. İki araca delil olarak el konuldu. Diğer araçtaki yabancı uyruklu iki kişinin de canlı bomba olabileceği ihtimali üzerine 81 ilde operasyon başlatıldı.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler