YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki yüzlü Avrupa Birliği
14 Aralık Operasyonu, Avrupa Birliği'nin ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. İsrail'in geçtiğimiz aylarda Gazze'de 16 gazeteciyi katletmesine sesini çıkarmayan Avrupa Birliği, gözaltılara kızıp, Türkiye'ye tehdit savurdu...
İki yüzlü Avrupa Birliği
15 Aralık 2014 / 22:41 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 23:13

Avrupa Bilirği İsrail'e toz kondurmadı.Türkiye'ye gelince ise aslan kesildi... İkiyüzlü politikalarıyla bilinen Avrupa Birliği paralel yapıya yönelik son operasyonu bahane ederek Ankara'yı hedef aldı.

Oysa aynı Avrupa Birliği İsrail'in 7 temmuz'da Gazze'ye başlattığı ve 51 gün süren katliamı sırasında sessizliğe gömülmüştü. Ölüm kusan savaş uçakları gazetecilere ait 16 evi bombalamış, 16 gazeteci hayatını kaybetmişti. Onlarcası da yaralanmıştı.

Hedeflerin arasında Anadolu Ajansı ofisinin bulunduğu bina da vardı. 

O dönemde gözünü kıpmadan kadın ve çocukları katleden İsrail ordusu, işlediği suçları dünyadan gizlemek için gazetecileri hedef alıyordu. Basın özgürlüğü konusunda her fırsatta ahkam kesen Avrupa Birliği ise katliamlar karşısında vicdanını iliklemekle meşguldü. 

Aynı birlik şimdi ise alay eder gibi paralel yapı operasyonunun Avrupa'nın basın özgürlüğü değerleri ile uyumlu olmadığını savundu. Gözaltılarla ilgili bağımsız ve tarafsız soruşturma talep etti. 

Öte yandan gülen hareketinin sözde basın özgürlüğü söylemi ile yaygara koparması 17 aralık sonrasındaki tavrını akıllara getirdi. Her fırsatta basın özgürlüğünden dem vuran, "özgür basın susturulamaz" diyen gülen hareketinin üyeleri neredeyse paralel kelimesinin geçtiği her haber ve yazıya dava açtı. Ya yüklü miktarda tazminat ya da yayın durdurma cezası talep etti. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

ozel
 // celal
Bunlar ancak ve ancak ozlerinden olanlara ses cikarmazlar. vahsi dinsizler. hep fitne cikariyorlar. bunlar Allaha ve muslumanlara dusman zalimler. Zalimler icin yasasin cehennem...
16 Aralık 2014 07:13
00:31
 // Arif
Avrupa'nın sahibi kimse İsrail devletini kuran günde aynı Güç. O güç Mısır'da darbe yaptırdı Türkiye Hariç hiçbir ülke darbeye darbe diyemedi. O güçler Rockefeller ve Rothschild aileleri çatı kuruluşları illimünati diye bir örgüt. ABD ve AB başta olmak üzere dünya siyasetini Yöneten Yahudi aileler. merak edenler internetten kitaplardan araştırsınlar. tayyibin karşısındaki perdenin arkasındaki türkiye düşmanları bunlar....
16 Aralık 2014 00:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler