YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki yumruk atacaktım tahrik oldum
Dink cinayeti davasında “Suça sürüklenen çocuk” sıfatıyla yargılanan katil zanlısı Ogün Samast, duruşmanın sonunda söz aldı. Samst bakın neler anlattı?
İki yumruk atacaktım tahrik oldum
05 Nisan 2011 / 08:13 Güncelleme: 05 Nisan 2011 / 08:25

Gazeteci Hrant Dink cinayeti davasında “Suça sürüklenen çocuk” sıfatıyla yargılanan katil zanlısı Ogün Samast, Dink’i gördüğünde onu vurmaktan vazgeçtiğini, iki yumruk atacağını, ancak gazetelerdeki manşetlerin kendisini tahrik ettiğini öne sürdü.

Sirkeci’deki İstanbul 2’nci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın sonunda söz alan Ogün Samast cebinden bir kağıt çıkarıp okuyacağını söyledi. “Ancak aklıma Yasin Hayal geldi, o manşetler, o yazılar geldi, korktum. Ne yaptığımı dahi hatırlamayacak hale geldim. Bugün olsa tartışırdım, konuşurdum, belki de ben haklı çıkardım. Ama o yazılar olmasaydı bu yaşananlar olmayacaktı” diyen Samast, kendini kurtarmak için gazeteleri ve bazı gazetecileri suçladı. Bunun üzerine Dink ailesi avukatlarından Bahri Belen, Ogün Samast’ın ilk defa bu kadar ayrıntılı ifade verdiğini söyleyerek, “Dink’in ölümün arkasında olanların ağzıyla başka gazetecileri hedef gösteriyor” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler