YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki polisi şehit eden terörist PYD'den suikast eğitimi almış
28 Ağustos'ta Şanlıurfa'da 2 polisi şehit eden PKK üyesi Erdal D'nin daha önce PYD'nin kontrolündeki Suriye'deki haseki kentinde 3 ay suikast eğitimi aldığı ortaya çıktı.
İki polisi şehit eden terörist PYD'den suikast eğitimi almış
16 Şubat 2016 / 18:35 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 08:33

Şanlıurfa'da, 28 Ağustos'ta 2 polisi şehit eden terör örgütü PKK üyesi Erdal D'nin, PYD'nin kontrolündeki Suriye'nin Haseki kentine bağlı Kamışlı'da 3 ay suikast eğitimi aldığı belirlendi.

Polis memurları Tanju Sakarya (26) ve Fatih Kılbey'i (40) Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servis önünde şehit eden ve güvenlik güçlerinin yaklaşık bir ay süren çalışması sonucu 23 Eylül 2015'te Suruç ilçesinde yakalanan Erdal D'nin, polise verdiği ifadeler ortaya çıktı.

"3 AY SUİKAST EĞİTİMİ..."

İfadelerinde polis memurlarını şehit ettiğini itiraf eden Erdal D, Kobani'de PYD adına 2 ay savaştığını ardından Haseki'ye bağlı Kamışlı'ya geçtiğini ve burada 3 ay suikast eğitimi aldığını belirtti.

"İKİNCİ EYLEM İÇİN SURUÇ'A GELDİM..."

Erdal D, ayrıca yakalanmadan önce ikinci eylem için Suruç'a geldiğini ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binası çevresinde keşif yaptığını anlattı.

"PYD BOMBALI ARAÇ HAZIRLADI..."

Emniyet binasına saldırı planladıklarını söyleyen terör örgütü üyesi, bomba yüklü aracın PYD tarafından Kobani'de hazırlandığını ve onların eylem için kendisinden haber beklediklerini aktardı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şanlıurfa'da, 28 Ağustos'ta, Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde silahlı saldırıya uğrayan polis memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kılbey şehit edilmiş, olayın ardından yürütülen çalışmalar sonucu 23 Eylül 2015'te yakalanan Erdal D, F.Y, M.T, T.Y. ve H.D, tutuklanmıştı.


AA

 // t.c
Yorumunuz.iyi.güzel. de.polisimizi.askerimizi.şehit.etmek.için.eğitim.almışlar.yani. kasten.insanlarımıza.zarar.veriyorlar..birde.bunlar.cezası.kadar.içerde.beslenecek.yada.bir.af.çıkmış.salıverilmişler.yazık.çok.yazık.giden.on ca. canlara.neymiş.demokrasi.varmış. ?....
16 Şubat 2016 22:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler