YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki ilçede sokağa çıkma yasağı başladı
Yüksekova ve Nusaybin'de ilan edilen sokağa çıkma yasağı gece saatlerinden itibaren başladı. Çok sayıda zırhlı aracın ilçede düzenlenmesi beklenen operasyon öncesi sürekli ışıkları kapalı halde devriye gezdiği görüldü.
İki ilçede sokağa çıkma yasağı başladı
13 Mart 2016 / 20:00 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 01:23

Hakkari Valiliği tarafından bugün yapılacağı duyurulan sokağa çıkma yasağı 22.00 itibariyle ikinci bir emre kadar başladı. Sokağa çıkma yasağı ile beraber ilçenin içerisinden geçen uluslar arası ipek yolu başta olmak üzere ana caddelerde önlemler arttırılarak ilçeye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Gece karanlığında çok sayıda zırhlı aracın ilçede düzenlenmesi beklenen operasyon öncesi sürekli ışıkları kapalı halde devriye gezdiği görüldü.

Mardin Valiliği tarafından Nusaybin'de ilan edilen sokağa çıkma yasağı başladı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lılarca açılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı başladı.

Günler öncesinden ilçeye çok sayıda polis ve asker gelirken, iki gün önce de getirilen çok sayıda tank ilçe girişinde konuşlandırıldı. 120 bin nüfuslu ilçede yaklaşık 100 bin kişinin ilçeyi terk ettiği tahmin ediliyor. Yasağın başlamasıyla birlikte ilçeden silah sesleri yükseldiği bildirildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler