YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki futbol kulübünden CHP'li Aziz Kocaoğlu'na ortak tepki
Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılması planlanan ve CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin mahkeme kararıyla ihalesini iptal ettirdiği 15'er bin kişilik iki stat için İzmirliler ayağa kalktı.
İki futbol kulübünden CHP'li Aziz Kocaoğlu'na ortak tepki
07 Ocak 2016 / 19:31 Güncelleme: 07 Ocak 2016 / 23:29

Her iki spor kulübünün taraftarları hizmet vermeyip, hizmeti engelleyen CHP'li Aziz Kocaoğlu'nu protesto etti.

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine Ankara 18. İdari Mahkemesi'nin Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılması planlanan 15'er bin kişilik iki stadın ihalesini iptal etmesine taraftarlar ortak tepki gösterdi.

Yıllardır stat özlemi içinde olan Göztepe ve Karşıyakalı futbolseverler, iptal kararıyla şok yaşarken, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na sert tepki gösterdiler.

Göztepeliler, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda devam eden kıyı tasarım çalışmalarını kapatan bariyerlere spreylerle, 'O stat olacak. Kocaoğlu sözünü tut' yazısı yazarken, belediye ekipleri sabah yazıları siyah boya ile kapattı.

Karşıyakalılar da hayalini kurdukları stadın engellenmesine sessiz kalmadı. Yeşil-kırmızılıların da Bostanlı sahilindeki duvarla spreylerle tepki yazıları yazdığı bildirildi. 

Stat ihalelerinin iptali sosyal medyada da büyük yankı buldu. Her iki takımı taraftarları Başkan Kocaoğlu'nu mesaj yağmuruna tuttu. 

Sosyal medyada yapılan eleştirilerde de 'İzmir'i her yağmurda sel basarken sesi çıkmayan Kocaoğlu, stadımız söz konusu olduğunda gürlüyor. O statlar tüm engellemelere karşı yapılacak. Göz-Göz-Kaf-Kaf omuz omuza verip statlarını alacak. Tebrikler başkan, yine engellemeyi başardınız' şeklinde ifadeler kullanıldı.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler