YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki baba iki korkunç cinnet: 4 ölü
İki baba iki korkunç cinnet: 4 ölü
İki baba iki korkunç cinnet: 4 ölü
13 Şubat 2009 / 15:23 Güncelleme: 13 Şubat 2009 / 00:00

Ankara'da cinnet geçiren bir baba, karısını öldürdü, iki çocuğunu ağır yaraladı. Ankara, Keçiören'de bulunan Duru Apartmanı öğle saatlerinde silah sesleri ile yankılandı. Ankara'da kuyumculuk yapan Fikret Özbaşaran, silahla önce Ödül ve Atacan isimli çocuklarını sonra da karısını vurdu. İki çocuk ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, anne Ayfer Özbaşaran ise olay yerinde hayatını kaybetti. Ayfer Özbaşaran'ın cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.


Ekonomik sıkıntı nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen baba, iki çocuğunu yaralayıp, eşini öldürdükten sonra başına ateş ederek intihar etmek istedi. Baba Fikret Özbaşaran da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.


Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerini sürdürüyor. Öte yandan korkunç olayın yaşandığı yere gelen çocukların öğretmenin gözyaşlarına boğulduğu görüldü.İzmir'in Tire ilçesine bağlı Eskioba köyünde kahvehane işleten bir kişi, eşini ve iki çocuğunu otomatik av tüfeğiyle öldürdü. Ailenin son dönemde maddi problemler yaşadığı öne sürüldü.


Alınan bilgiye göre, Ülfet Sancar (42) gece yarısı uyuyan eşi Feride Sancar'a (40) kendine ait otomatik av tüfeğiyle iki el ateş etti. Eşini öldürdükten sonra oğlu Hikmet Sancar'a (17) yönelen baba, uyuyan oğlunun da 2 el ateş ederek, yaşamına son verdi.


Tüfek seslerinden uyanan kızı Şevval Sancar (8) durumu fark ederek dışarıya doğru kaçmaya çalıştı, ancak kızını kapının çıkışında yakalayan baba, iki el ateş ederek kızını da öldürdü.


Eşi ve iki çocuğunun yaşamına son veren baba, daha sonra Köy Muhtarı Oktay Törün'ü arayarak olayı anlattı. Olay yerine gelen Muhtar Törün, jandarmaya haber vererek Ülfet Sancar'ı jandarma ekiplerine teslim etti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği bildirildi.


Köy sakinleri, sakin bir yaşantıları olan ailenin 10 yıl önce Manisa'nın Kula ilçesinden Eskioba köyüne yerleştiğini, son dönemde maddi problemler yaşadığını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler