YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu'ndan Alevi seçmen değerlendirmesi: "Sahıta köpük çıktı"
Birçok Alevi dernek ve federasyonunun 'İhsanoğlu'nu desteklemeyeceğiz" açıklamasını görmeyen CHP ve MHP'nin Çatı Aday'ı, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını, sahıta köpük çıktığını söyledi.
İhsanoğlu'ndan Alevi seçmen değerlendirmesi: "Sahıta köpük çıktı"
07 Temmuz 2014 / 09:48 Güncelleme: 07 Temmuz 2014 / 09:53

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Ekmeleddin İhsanoğlu, bazı CHP'lilerin kendisine yönelik olmusuz tutumları hakkında "Halk Partisi içinde farklı düşünenlerin olması gayet normal. “Falan olmasın, filan olsun” diyenler oldu, bu tartışma yapıldı ve bitti. Şimdi kenetlenme var." dedi.

Aleviler konusu sahıta köpük çıktı

En büyük kenetlenmenin ise tabanda olduğunu vurgulayan İhsanoğlu, Alevilerin kendisini desteklemeyeceğine dair çok şeyin yazıldığını anımsattı. Fakat bunun gerçeği yansıtmadığının ortaya çıktığını belirten Ekmeleddin İhsanoğlu, "Alevi kardeşlerimizle ve kanaat önderleriyle yaptığımız temaslarda bunun satıhta köpük olduğunu gördük. Bu tartışmalar artık bizi meşgul etmiyor." ifadelerini kullandı.

Kimseye özel hareketim yok

Öte yandan Kübra Par'ın son günlerde CHP’nin ulusalcı tabanına yönelik mesajlar verdiğini belirtmesi üzerine İhsanoğlu, herhangi bir tabana karşı özel hareket içinde olmadığını vurguladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler