YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsanoğlu: "Çocukken bana 'ekmek' derlerdi"
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
İhsanoğlu: "Çocukken bana 'ekmek' derlerdi"
11 Temmuz 2014 / 08:18 Güncelleme: 11 Temmuz 2014 / 08:22

Cumhurbaşkanlığı seçim sloganı olan "Ekmek için Ekmeleddin" konusuna ilişkin İhsanoğlu, "Bahsettiğimiz ekmek, güven, istikrar huzurla ilgili. Tartışmalardan bu doğdu. Aslında bana küçükken Ekmel denirdi. Adımı bilmeyenler bana 'ekmek' derdi. Çocukken yaşadığım bir hadise. Ama ekmek sloganını masaya getirenler bu hikayeyi bilmeyenlerdi. Ben onlara daha sonra söyledim" dedi.

Bugün, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanacağı slogan ve materyalleri açıkladığı toplantıda, ses sistemindeki aksaklığa ilişkin İhsanoğlu, "Müdahaleler oldu. Frekanslarda son zamanlarda bir takım tuhaf şeyler oluyor. Biraz rufailerin karıştığı anlaşılıyor bu işin. Bazı müdahaleler oluyor ama Türkiye aşacak bunları" dedi.

"Demirtaş'tan İhsanoğlu'na başarı telefonu"

HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu telefonla arayarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılar diledi. Demirtaş'ın telefonundan duyduğu memnuniyeti dile getiren İhsanoğlu, "Çelebi bir yarış, centilmence bir yarış havasını pekiştirecektir. Diyaloğumuz devam edecektir" dedi.

"Frekanslarda son zamanlarda bir takım tuhaf şeyler oluyor" 

Bugün, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanacağı slogan ve materyalleri açıkladığı toplantıda, ses sistemindeki aksaklığa ilişkin İhsanoğlu, "Müdahaleler oldu. Frekanslarda son zamanlarda bir takım tuhaf şeyler oluyor. Biraz rufailerin karıştığı (işin karmaşıklığını anlatan bir deyim) anlaşılıyor bu işin.

Bazı müdahaleler oluyor ama Türkiye aşacak bunları. Halk bizi her yerde dinliyor. Medya bizim mesajlarımızı değerlendiriyor. Bizim halkla aramızda hiçbir vasıta, koruma olmuyor. Muhteşem bir heyecan doğuyor" diye konuştu.

(Silah sesleri) Tahkikat yapılıyor

Dün İstanbul'da katıldığı bir iftar programında silah seslerinin duyulmasına ilişkin İhsanoğlu, "Tahkikat yapılıyor" diyerek, " Kervan yürüyecektir. Hiç kimse bu kervanı durduramaz. Başarı ile sonuçlanacak. Menzili maksuda ulaşacağız inşallah" dedi.

"Çocukken adımı bilmeyenler bana 'ekmek' derdi

Cumhurbaşkanlığı seçim sloganı olan "Ekmek için Ekmeleddin" konusuna ilişkin İhsanoğlu, "Bahsettiğimiz ekmek, güven, istikrar huzurla ilgili. Tartışmalardan bu doğdu. Aslında bana küçükken Ekmel denirdi. Adımı bilmeyenler bana 'ekmek' derdi. Çocukken yaşadığım bir hadise. Ama ekmek sloganını masaya getirenler bu hikayeyi bilmeyenlerdi. Ben onlara daha sonra söyledim" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler