YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsan Eliaçık'tan şok sözler
İhsan Eliaçık TÜYAP Kitap Fuarında bir söyleşi gerçekleştirdi. Konuşmasında Osmanlı'ya ağır ithamlarda bulundu. Padişaları 'zorba' ilan etti.
İhsan Eliaçık'tan şok sözler
18 Kasım 2014 / 20:21 Güncelleme: 18 Kasım 2014 / 20:30

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)in fetih hareketine girişmediğini belirten Eliaçık Selçuklu, Abbasi, Emeviler ve Osmanlıların din adına İslam adına Kur’an adına yeryüzünde sefere giriştiklerini ve islami olmadığını iddia etti..

Bu saltanat hareketleri şu dört şeyin hesabını veremezler diyerek şöyle sıraladı. Saltanat, evlat katli, harem, devşirme diye sıraladı. Ardından bunları açıklamaya başladı.

Fatih Sultan Mehmet’e bebek katili diyerek “Bir sürü çocuğu annesinden babasından koparıp devşirme usulü yetiştireceksin İsimlerini unutturup Sokullu yapacaksın Rüstem yapacaksın bunların hesabını nasıl vereceksiniz onların işi çok zor” dedi.

"Osmanlı padişahları halife değil zorbadır

Osmanlı padişahlarının halife olmadığını iddia eden Eliaçık hepsini birden zorba ilan etti. Yavuz Sultan Selim’den ve halifelik sürecinden bahsederek Yavuz’u zorbalık yapmakla suçladı.

Eliaçık’ın sözleri şöyle sürdürdü: “Osmanlı İmparatorlarından hiçbiri halife değildir. Yalandır hepsi zorbadır zorla çıkıyorsun istanbul’dan kılıcı çekiyorsun diyorsun ki halife benim lan itiraz eden var mı 40 bin tane aleviyi kesip oradan Kahire’ye gidip oradan kutsal emanetleri getirip kendini halife ilan ediyorsun böyle halife olur mu? Zorbalık bu bunların hepsi zorbalıktır.”

22:01
 // Rasim DUMAN
Galiba arkadaslardan biri "vitesten atmis" ki, sevgili editorumuz bu hissiyati tasiyan herkesi lisan-i munasip ile ikaz ediyor. Pekala cok guzel !

Editor bey kardesim, siz ne diye boyle "ne idugu bellisiz" herif-i naseriflerin, ufunet ihtiva eden beyanlarina "haber" degeri veriyorsunuz? Siz boyle "mahluklarin" sozlerine "haber" degeri verirseniz, onlar icin bir onur vesilesi olur ve kendilerini essahtan bir adam zannederler. Bunlara verilecek en guzel cevap, hic kaale almamaktir. Siz de oyle yapin lutfen....
18 Kasım 2014 22:01
hani nerde kanıt
 // meraklı
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
18 Kasım 2014 Salı 21:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler