YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde
İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde
16 Nisan 2014 16:37
Abdullah Öcalan'ın istediği 'Demokratik İslam Kongresi' Diyarbakır'da 10-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Gezici İhsan Eliaçık da bu kongrede yer buldu.

Öcalan'ın ısrarla yapılmasını istediği Demokratik İslam Kongresi'nin hazırlığı için 6 aydan bu yana Ortadoğu ve Avrupa'da yapılan panel, çalıştay, toplantı ve görüşmeler sonuçlandı.

Çalışmalar kapsamında akademisyen, ilahiyatçı ve "kanaat önderleri"nden "Demokratik İslam Kongresi Çağrıcıları Grubu" oluşturuldu.

İhsan Eliaçık kemik ekipte

Gezi Parkı'ndaki çıkışlarıyla olayların en önünde yer alan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri İhsan Eliaçık, kongreyi düzenleyecek olan kemik ekipte yerini aldı.

Açılış konuşmasını yaptı

Öte yandan bugün "Demokratik İslam Kongresi" için oluşturulan çağrıcılar grubu, Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak açılış konuşmasını yaptı. Duyarlı çevreleri birlikte çalışmaya, ortaklaşmaya, konularla ilgili bilgi ve görgülerini, birikim ve tecrübelerini paylaşmaya davet etti. Açıklamayı yazar İhsan Eliaçık, Türkçe okudu.

ocalan ve islam
 // kerem
ocalan ve islam yanyana duramaz. bebek katili bize islami anlatamaz ulkesinin guvenlik guclerine savas acan adam ulkesinin vatandaslarini islamda birleştiremez....
16 Nisan 2014 17:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler