YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İhraçların arkasında Demirel var"
"İhraçların arkasında Demirel var"
16 Ağustos 2010 07:53
Merhum Başbakanlardan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes, 'hayır' kampanyası yürüten Cindoruk'a ağır eleştirilerde bulundu: Cindoruk, Sabih Kanadadoğlu ve Tanserl Çölaşan'ın sözcülüğünü yapıyor

Menderes, "Milletin bugünkü DP'ye hiçbir itibar ve iltifatı yoktur. Cindoruk, Sabih Kanadoğlu ve Tansel Çölaşan'ın sözcülüğünü yapıyor. Acı bir durum" dedi.

DP'yi bölünmenin eşiğine getiren referandum tartışmasına sağ geleneğin sembol ismi Aydın Menderes de katıldı. Menderes, 'hayır' kampanyasını sürdüren Hüsamettin Cindoruk'a ağır eleştirilerde bulundu. 27 Mayıs ihtilalinin ardından idam edilen Başbakan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes, "Bugünkü DP'nin Adnan Menderes'in partisi olan asıl DP ile hiçbir ilişkisi yoktur. Milletin bugünkü DP'ye hiçbir itibar ve iltifatı yoktur" dedi.

CİNDORUK İÇİN ACI BİR DURUM

Menderes, Hüsamettin Cindoruk'un yönetimindeki partinin 367 kararın mucidi Sabih Kanadoğlu ve Tansel Çölaşan'ın sözcülüğünü yaptığını savundu. Menderes, "Süleyman Demirel'in dizinin dibinde oturan Cafer Tayyar Sadıklar da onun söylediklerini habire başıyla onaylıyor. Milyonlarca oy almış bir parti genel başkanı için acı bir durumdur" ifadelerini kullandı.

MİLLET GÖNLÜNDEN İHRAÇ ETTİ

DP'de 'evet' diyenlere yönelik başlatılan ihraç sürecinin perde arkasındaki ismin  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel olduğu ileri sürülüyor. Demirel'in 'hayır' kampanyasında kilit rol üstlendiği ifade ediliyor. Menderes'in bu iddialarla ilgili değerlendirmesi ise şöyle:

"Millet çoktan Süleyman Demirel'i kendi gönlünden ihraç etti.  Milletin asıl DP ile hiçbir ilgisi olmayan bugünkü DP'ye hiçbir itibar ve iltifatı yoktur. Çoban sülü sürüsünü çoktan dağıttı. Onun sözünü kim dinleyecek ki? Birkaç kişi. 'DP diye bir partimiz var' deyip, kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. Bunun içindir ki, DP'nin ne bölünmesi ne de referandumda etkili olması gibi bir ihtimal söz konusudur. Demirel yok, parti yok, karar yok, söylenen sözlerin Türkiye'de hiçbir etkisi yok. Ha öyle olmuş, ha böyle olmuş hiçbir şey farketmez, yoktan sadece yok çıkar."

MENDERES HATIRLATMASI RAHATSIZ ETTİ

ÖLÜLERİ KARIŞTIRMAYIN

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, tabanın ve teşkilatın tepkisine rağmen 'hayır'dan geri adım atmıyor. Cindoruk, dün Turgut Özal Kampüsü'nde düzenlediği basın toplantısında sert ifadelerle değişiklileri eleştirdi. Cindoruk, ''Bu anayasa değişiklikleri kabul görürse Anayasa Mahkemesi ve HSYK, Abdullah Gül-Tayyip Erdoğan ikilisinin eline geçecektir'' iddiasında bulundu. Cindoruk, Başbakan Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs darbesinde idam edilen Adnan Menderes'i hatırlatmasından duyduğu rahatsızlığı da şöyle dile getirdi: "Siyaset günceldir, canlılar arasında yapılır, ölüleri bu işe karıştırmak yanlıştır. Türkiye'nin milli tarihinde yer almış vakaların o güne göre gerekçeleri vardır, onları örnek alarak bugün başka partileri, başka kişileri kimlikleri rahatsız etmek, ölülerimizi rahatsız etmek bence doğru bir şey değildir. Türk tarihini bilmeyen, bilmediği tarihi siyasete alet eden, bilmediği insanları, bilmediği başbakanları kendisi ile mukayese eden Başbakan'a Türk halkının 'Dur' deme görevi vardır.''

Bugün

sözde demokratlık olmaz
 // hasan akın
cindoruk bu ülkede seçime girmeden hükümet olmuş bir adamdır onun için bu adam demokrat olamaz...
17 Ağustos 2010 04:29
İki Yüzlü Siyaset.
 // Etrust
onlarca sene inananların oylarına talip olup daha sonra dinsizlik temelli bir yapılanmanın savunuculuğunu yapmaları çok şaşırtıcı. hayretler içerisindeyim....
16 Ağustos 2010 16:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler