YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhraç kararına hükümetten ilk tepki
İhraç kararına hükümetten ilk tepki
12 Mayıs 2015 15:05
HSYK'nın 17/25 Aralık operasyonlarını yürüten savcı ve hakimleri meslekten ihraç etmesi kararına Hükümet''ten ilk yorum geldi. AK Parti milletvekili Bülent Turan, kararın gecikmiş bir karar olduğunu söyledi.

HSYK, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karar verdi.

Kararı İnternethaber'e değerlendiren AK Parti'nin hukukçu milletvekili Bülent Turan, ihraç kararının gecikmiş bir karar olduğunu söyledi:

Paralelle mücadelede her kurum üstüne düşeni yapacaktır

Paralelle mücadele uzun zamandan beri, MGK başta olmak üzere tüm kurumların gündemindeydi. Biz, paralel yapıyla olan bu mücadeleyi zorunlu görüyoruz. Paralelle olan kavgada her kurum kendi işine geleni yapacaktır diye düşünüyoruz. Zaten alınan kara beklenen bir karardı, başkalarından emir alan, usulsüz dinlemeler yapan, usulsüz mahkeme kararlarıyla operasyon yapmak isteyenler bu cezayla mutlaka karşılaşacaklardı. Ben bu kararı sürpriz olarak görmüyorum, hatta gecikmiş olduğunu düşünüyorum.

Gerekçesi yolsuzluk operasyonları değil

Dikkat ederseniz, kararın gerekçesi yolsuzlukla ilgili operasyon değil. Yapılan usuzlsüz, hukuksuz işlere müdahale etmektir. Yani, sizin yaptığınız bir eylemle ilgili beni dinliyorlarsa, bırakın d abirileri buna müdahale etsin. Bunu yolsuzluka, hırsızlıkla ilgili bir operasyonun karşılığı olarak algılamak çok yanlış olur.

 // mustafa askin
Gerçek çok gecikmiş karar adamlar istediği gibi at oynatiyorlar hepsi önemli yerlere konmuslar...
12 Mayıs 2015 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler