YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH Başkanı'ndan olay açıklama
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım Hopa'da iftar çadırına düzenlenen saldırıyı telefonla katıldığı bir televizyon programında emniyete güçlerinin engellemediğini iddia etti.
İHH Başkanı'ndan olay açıklama
17 Temmuz 2014 / 06:15 Güncelleme: 17 Temmuz 2014 / 16:06

Kanal 24'te Ardan Zentürk’ün sunduğu ‘Moderatör Gece’ programına İHH başkanı Bülent Yıldırım telefonla bağlandı. Bülent Yıldırım Hopa’daki saldırının perde arkasını anlattı.

İHH’nın meydanda iftar vereceğini yetkililerin bildiğini söyleyen Bülent Yıldırım, emniyet güçlerinin yapılan saldırıyı engellemediğini, sonradan edinilen bilgiye göre üst düzey emniyetçilerin paralel yapıyla ilişkili olduğu ortaya çıktığını söyledi. İHH mensubu şahısların evlerine de saldırı yapıldığını, fakat emniyetin buna karşı bir şey yapmadığını, savcının İHH mensubu şahısların ruhsatlı silahlarını aldığını belirten Yıldırım, sol kesimin kendileriyle bir sorunu olduğunu düşünmediği ifade etti.
 
Bülent Yıldırım şunları söyledi:
 
Emniyet güçleri saldırıyı engellemedi

 
“Arkadaşlarımız Hopa’ya gitmeden bir gün önce emniyete haber verildi. Oradaki yetkililere haber verildi. Ve meydanda tırımızın iftar vereceğini biliyorlardı. Birden 60-70 kişilik bir grup 12 kişilik ekibimize karşı saldırıya geçti. Ve ilk saldırıyı arkadaşlarımız püskürttü, kendilerini korudular. Fakat, ilginçtir; emniyet güçleri saldırıyı engellemediler. Tabi, memur arkadaşları söylemiyorum, zannediyorum amirlerinin verdiği bir karardı bu. Zaten bu konuda da şikayetçi olduk. Ve bu saldırılar yapılırken orada emniyetten tarafsız bir davranış gördük.
 
Üst düzey emniyetçilerin o yapıyla ilişkili olduğu ortaya çıktı
 
Fakat bizim sonradan edindiğimiz bilgiler, oradaki üst düzey bir takım emniyetçilerin ne yazık ki son dönemlerde Sayın Başbakan’ın da söylemiş o yapıyla ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Umarım bu konuyla ilgili gerekli tedbirler alınacaktır.
 
Sol kesimin bizimle derdi yok
 
Orada 3-4 kişi var. Bu saldırıları yapanlar emniyet mensuplarıyla oturup yemek yiyebiliyorlar, çay içebiliyorlar. Bunlar ön kapıdan alınıyor, arka kapıdan bırakılıyorlar. Aslında bunların kimler olduğu, orada bu kışkırtmayı yapanların azınlık bir grup olduğu, insanları yönlendirdiği ortada. İşin doğrusunu isterseniz, sol kesimin bizimle çok fazla derdi olacağını düşünmüyorum. Çünkü hepimiz emperyalizme karşı bir mücadele veriyoruz. Mesela Avrupa’daki bütün sol kesimler bizimle beraber çalışabiliyorlar ve onlarla ortak paydalarda buluşabiliyoruz.
 
İHH’yi yalnızlaştırmak için her yaftayı yapıyorlar
 
Buradaki meselenin biraz daha farklı olduğunu düşünüyoruz. İsrail, İHH’yı yalnızlaştırmak için Türkiye’de kendi uzantılarını kullanıyor. Dikkat ederseniz, MİT tırıyla ilgili olay, İHH’ya yapılan baskın, el-Kaide baskını, bir taraftan bakıyorsunuz, bir kesim İHH’ya IŞİD’çi diyor, diğer bir kesim İHH’ya İrancı diyor. Yani her türlü yaftayı yapıyorlar.
 
Evlerine de saldırdılar
 
O saldırıdan sonra arkadaşlarımızın evlerine de saldırdılar. Ve emniyet hala bir şey yapmadı. Camı, çerçeveyi kırdılar. Arkadalaşlarımızın evini yakmaya kalktılar. Savcı gidiyor arkadaşlarımızın ruhsatlı silahlarını alıyor. Ve insanları savunmasız bırakıyor. İşin ilginç tarafı her iki taraf da aynı sülaleden. Ben şuna inanıyorum; bu gençlerin çoğu meseleyi bilmeden bu saldırının içerisinde oldular.
 
Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyen birçok irade var
 
Buradan herkese de şu çağrıda bulunuyorum; Türkiye’yi şuanda kaosa sürüklemek isteyen birçok irade var. Bu iradenin bu ülkede uzantıları var. O nedenle herkesin temkinli olması gerekiyor. Mesela oradan neden çekildik? Böyle bir oyunun herhangi bir aktörü olmak istemedik. Oradaki ekibimize çok fazla zarar veremeyince, işyerlerinin cam, çerçevesini kırdılar. Bu sefer halk bizden rica etti. Dediler ki; bunlar durmayacak, bize saldırıyı artıracaklar. Bunun üzerine arkadaşlarımıza dedik ki; oradan çekilelim. Burada kaos çıkarmak isteyenlere hiçbir zemin vermemiz gerekiyor.
 
Bazı medya kuruluşları saldırıya sevindiler

 
Bu olaylar başladığında bir takım medya kuruluşları bize yapılan bu saldırıya sevinmişler gibi ne yazık ki manşetler attılar. Bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen ve kökü dışarıda olan emniyetin, yargının ve medyanın içerisinde olan bu güce de uyanık olmamız gerekiyor.”

 

YİRMİDÖRTHABER

 

02:28
 // NE PARALELMİŞ BU BE!
Gidip dozerle o emniyeti yıkmak vacib oldu. Bi temizleyemediler bu paralelci polisleri! Köküne kibrit suyu dökülsün. Memlekette polis olacak adam mı kalmadı. Solcu ve ateisler bu çirkin saldırıyı yapmaz. Chp ve paralel işidir. Yahu bu ne biçim fitne böyle... Fethullahçılar müslümanım der, terör estirir; IŞID sünniyim der, katliam yapar. Yere batsın sizin müslümanlığınız da, sünniliğiniz de. Pis münafık odun sürüleri....
17 Temmuz 2014 02:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler