YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhbarcı: Cem'i 200 bin dolara Rusya'ya kaçırdım
Münevver'in otopsi raporundan tecavüz girişimi çıktı
İhbarcı: Cem'i 200 bin dolara Rusya'ya kaçırdım
24 Mayıs 2009 / 09:27 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Münevver Karabulut'un 2.5 aydır yakalanamayan katil zanlısı Cem Garipoğlu'yla ilgili savcılığa şok bir ihbar mektubu ulaştı. İhbarcı, Cem'i 200 bin dolara Rusya'ya kaçırdığını iddia etti.


Esrarengiz kişi Cem'i 200 bin TL'ye nasıl kaçırdığını anlattı: Bahçeşehir'den TIR'la Çanakkale'ye, oradan Rusya'ya götürdüm. Vicdan azabı çekiyorum. Savcılık ve Emniyet'e isimsiz olarak gönderilen mektupta, cinayetin bir numaralı şüphelisi Cem G.'nin nasıl kaçırıldığı anlatıldı.


3 Mart günü vahşice öldürülen Münevver'in Adli Tıp raporlarını açıklamıştı. Cesetteki bulgulara göre, cinayette 'Cem'in yalnız olmadığı' belirlenmişti. Genç kızın tırnak aralarından alınan doku örnekleri aynı aileden iki erkeği işaret etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet'e ulaşan bir mektup da soruşturmanın seyrini değiştirecek türden. Mektuptaki kişi Cem G.'yi yurtdışına nasıl kaçırdığını anlattı.


VİCDANIMIN SESİNİ DİNLİYORUM


İddiaya göre mektubun başlığı 'Vicdanımın sesini dinliyorum.' Pişmanlık satırları ise şöyle: 'Olay gecesi Cem beni aradı. Cinayetten sonradan haberim oldu. Kimi öldürdüğünü bilmiyordum. Bahçeşehir'den Cem'i alarak bir TIR'a bindirdim. Oradan Çanakkale'ye gittik. Çanakkale'den gemiye binerek Rusya'ya kaçtık.'


200 BİN DOLARLIK KAZ ELİMDE


İhbarcının ifadelerine göre Cem ile kendisini Novorosisk Limanı'nda, Rusya'da lüks hayat süren bir kişi karşıladı. Cem, daha sonra Moskova'ya ulaştırıldı. Mektuptaki itiraflar şöyle devam etti: 'Cem'i K.A.'ya (teyzesi olduğunu iddia ediyor) teslim ettim. Birçok kez K.A. ile telefonda konuştum. Teslimden önce 'Elimde bir kaz var. 200 bin dolara veririm' demiştim.


ONU TÜRKİYE'DE ARAMAYIN


İtiraflar şu sözlerle bitiyor: 'Cem şu anda K.A.'nın yanında. Türkiye'ye döndükten sonra haberleri okuyunca vicdan azabı çektim. Onun için mektubu yazıyorum. Cem'i Türkiye'de aramayın.' Mektupta Cem'in K.A.'nın telefon numaralarının ve adresinin de yer aldığı öğrenildi.


KAYIP ŞOFÖR MÜ YAZDI?


Karabulut ailesi, cinayetin hemen ardından Cem G.'nin ailesinin şoförlüğünü yapan kişinin kayıplara karıştığını öne sürerek Emniyet'e başvurmuştu. Bu mektubun ardından dikkatler kayıp olan şoförde toplandı.


GÖZLER YENİDEN MOSKOVA'DA


Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı'nca gönderilen dosyayı inceleyen Rus Interpol'ü, cinayet zanlısı olarak aranan kişinin Moskova civarında görüldüğünü daha önce doğrulamıştı. Cinayetin ardından Cem G.'nin annesi ve kız kardeşinin de Rusya'daki Türk Konsolosluğu'na gittiği belirlenmişti.


AMAÇ HEDEF ŞAŞIRTMAK MI?


Münevver Karabulut cinayetini titizlikle araştıran, polis yetkilileri gelen ihbar mektubu üzerinde çalışmaya başladı. Polis, mektubun Cem'in izini kaybettirmek amacıyla gönderilip gönderilmediğini de varsayarak çalışmayı çok yönlü sürdürüyor.


BABA DA 'RUSYA' DEMİŞTİ


18 yaşındaki kızını kaybeden Süreyya Karabulut, cinayetin ilk günlerinde Cem'in Rusya'ya kaçırıldığı yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Cinayetin planlı bir şekilde işlendiğini söyleyen baba Karabulut 'Benim kızım planlı bir cinayete kurban gitti. Cem'in Rusya'da bulunan ağabeyi cinayetten hemen sonra İstanbul'a geliyor. Daha sonra da Cem ortadan kayboluyor. Ben Cem'in Rusya'da olduğuna eminim' diye konuşmuştu.
Öte yandan, savcılığın Cem'in 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvurduğu öğrenildi. 3 kişiden kan ve doku örneği alınmasına, her gün polis merkezine gidip adli kontrol defterine imza atmalarına karar verildi. Polis'in Cem'in yakınlarına yönelik teknik ve fiziki takibi sürdürdüğü de bildirildi.


 TIR TEDBİRLİ İHBARCININ


Cem'in kaçırıldığını ileri sürdüğü Volvo marka, 2004 model beyaz renkli TIR, Hatay Trafik Müdürlüğü'ne kayıtlı. Trafik tescil kayıtlarında "çekici" olarak yer alan TIR üzerinde Samandağ Asliye Hukuk Mahkemesi'nce 2 Mart 2009 tarihinde verilen bir tedbir kararı bulunuyor. TIR üzerinde ayrıca bir bankanın Antakya Şubesi'nin rehin ibaresi de bulunuyor.


3 ARKADAŞI KAN-DOKU ÖRNEĞİ VERECEK


Adli Tıp Kurumu'nun ölüm raporunda, Münevver Karabulut'un cesedindeki incelemede başka kişilere ait olduğu belirlenen doku ve tükürük örneklerinin ortaya çıkması üzerine, Cumhuriyet savcısının, Cem'in 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvurduğu belirtildi. Bu 3 kişinin kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca her gün ikamet ettikleri yerdeki polis merkezine giderek, adli kontrol defterine imza atmalarına karar verildiği öğrenildi. Münevver'in birden fazla kişi tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. AKŞAM


RAPORDAN TECAVÜZ GİRİŞİMİ ÇIKTI


Münevver Karabulut cinayetinin sır perdesi aralanmaya başlandı. Adli Tıp Raporu'na göre, genç kızın iç çamaşırının üzerinde 'tecavüz girişimi bulguları' çıktı. Karabulut'un ilişkiye girmek istemediği için öldürüldüğü yönündeki tez güçlendi.


CİNAYET ÖNCESİ AYDINLANDI


Vahşice işlenen Münevver Karabulut cinayetinin sır perdesi Adlı Tıp Raporu'nun satır aralarında aralanmaya başlandı. Adli Tıp Raporu'na göre, Münevver'in iç çamaşırlarında çıkan spermler cinayetten önce tecavüz girişimi olduğunu ortaya koydu. Raporda, spermlerin Münevver'in iç çamaşırının yüzey kısmında bulunduğu yer aldı. Cinayetin akışını değiştiren bu bilgi genç kızın, Cem Garipoğlu tarafından cinsel ilişkiye zorlandığı ve bu ilişkiye direnmesi nedeniyle korkunç cinayete kurban gittiği yönündeki senaryoyu güçlendirdi.


İKİ TÜKÜRÜK SALGISI


Münevver Karabulut'un vücudunun çeşitli yerlerinde 2 kişiye ait tükürük sürüntüsü olduğu da belirlendi. Tükürük salgılarında yapılan incelemede 'Y' kromozonuna rastlandı. Bu gelişme de tükürük salgısının sahiplerinden birinin erkek olduğunu ortaya çıkardı.


Adli Tıp raporuna göre, Münevver'in ölümü  5 öldürücü bıçak darbesi ile gerçekleşmedi. Bu bıçak darbeleriyle can vermeyen genç kızın ölümü boğazı kesilerek gerçekleştirildi.


TIRNAKTAKİ DOKU MÜNEVVER'İN


Cesette 5 öldürücü bıçak yarası ve 29 kesik olduğu tespit edildi. Münevver'in sağ yanağında da sürtünmeye bağlı olarak morluk oluştuğu kaydedildi. Genç kızın tırnaklarından alınan doku örnekleri de Emniyet'deki kriminal labaratuvarlarda incelendi. Tahliller sonucu doku örneklerinin Münevver'e ait olduğu belirlendi.


3 ARKADAŞI İFADE VERDİ


Münevver Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle aranan katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun üç arkadaşının kan ve doku örneklerinin alınmasına karar veren Cumhuriyet Savcılığı, üç gencin ifadesine ikinci kez başvurdu. Savcılık gençlerin her gün bağlı oldukları karakola gidip "adli kontrol defterine" imza atmasını da kararlaştırdı.


Babayı yakan deliller


Polisten alınan bilgiye göre ise cinayet sonrası evde Mehmet Nida Garipoğlu'nun, Cem'in kaçması için yardım ettiğini gösteren deliller ele geçirildi. Cem Garipoğlu'nun cinayet sonrası babası tarafından hazırlanan para, pasaport ve 3 telefonunu evde unuttuğu tespit edildi. Bu arada Mehmet Nida Garipoğlu'nun tutukluluğuna yapılan ikinci itiraz da bir üst mahkeme olan İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nce reddedildi. YENİŞAFAK


Doku örnekleri "aynı aileden iki erkeğe ait" çıktı        DETAY

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler