YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İhanetin yanında olmam"
Taraf gazetesinin gündemi sarsan 'Balyoz Darbe Planı' haberlerinde adı geçen Rifat Hisarcıklıoğlu bugün kameraların karşısındaydı... Kendini savunan Hisarcıklıoğlu, "Demokrasi karşıtı planlara ismimi karıştıranlardan şikayetçiğim" diye konuştu...
"İhanetin yanında olmam"
22 Ocak 2010 / 15:03 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 15:05

Taraf gazetesinin ortaya attığı gündeme bomba gibi düşen 'Balyoz Darbe Planı'na tepkiler sürüyor... Planda adı geçen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu iddilar üzerine bugün bir basın toplantısı düzenledi... Hisarcıklıoğlu, darbe yapmayı vatana ihanet kabul ettiğini belirterek, ''İhanete teşebbüs edenlerin yanında da olmam, olamam'' dedi.

Hisarcıklıoğlu, Taraf gazetesinde yayımlanan haberler üzerine düzenlediği basın toplantısında, kendisinin hep aynı ilkeler doğrultusunda çalıştığını belirterek, iş dünyasının sorunlarını, önerilerini, halktan yetki almış ve karar alıcı konumundaki siyasetçilere ilettiğini kaydetti.

Siyaseti, toplumsal tercihlerin belirlendiği bir alan olarak gördüğünü ifade eden Hisarcıklıoğlu, ''TOBB'nin varlık nedenini ve camiamızın istek ve beklentilerini her zaman esas aldım. Bunu yaparken, siyasetin alanıyla kendi görev alanımı birbirine karıştırmamaya özen gösterdim. Bu sorumluluğun bilincinde oldum'' dedi.

''DEMOKRASİ KARŞITI PLANLARA İSMİMİ KARIŞTIRANLARDAN ŞİKAYETÇİĞİM''

Ülke meselelerinin çözüm yerinin, sadece demokrasi platformunda olduğuna inandığını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

''Daha düne kadar hükümetin yandaşı olarak nitelendiriliyordum şimdi ise darbecilikle ilgili iddialara maruz kalmaya başladım. Ben darbe yapmayı vatana ihanet kabul ederim. İhanete teşebbüs edenlerin yanında da olmam, olamam. Bu konuda net olarak şunu söyleyeyim ki bu çamur benim üzerine yapışmaz.

Bugünkü Taraf gazetesinde yayımlanan bir habere göre, birileri darbe yapıp, yeni bir hükümet kurup, başbakanlığa da beni getireceklermiş. Balyoz Harekat Planı'nı ilk kez basından duydum. Darbe planı hazırladığı söylenen şahısları da tanımıyorum. Buna rağmen, demokrasi karşıtı planlara ismimi karıştıranlardan şikayetçiğim. Sadece iddialara dayalı linç fetvaları yayınlanmasından şikayetçiğim. Bulanık suda balık avlamaya çalışanların oltasına takılanlardan şikayetçiyim. Gazetecilerin de bunu sorgulamadan yayınlamasından şikayetçiğim. Gerekli hukuki sürecide başlatmış bulunuyorum.''

A.A.

listede demirel yok
 // erdoğan
balyoz planında en tepede neden demirelin ismi neden yok anlamadım...
22 Ocak 2010 16:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler