YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhanet listesini almaya FETÖ’cüler gelmiş!
İhanet listesini almaya FETÖ’cüler gelmiş!
28 Temmuz 2016 15:21
TSK’nın içine sızan bin 200 paralel subayı tespit eden emniyet, Genelkurmay’ı uyarmak için listeyi vermek istedi. Dosyayı almaya gelen 3 albay da o listedeydi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından, FETÖ'nün tüm yapılanmaları temizlenmeye çalışılırken Emniyet ile Genelkurmay arasında 6 ay önce çok çarpıcı bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı 6 ay önceki paralel soruşturmasında TSK’ya sızan bin 200 üst düzey subayın ismini belirledi. Emniyet Genel Müdürlüğü, listeyi vermek için Genelkurmay Başkanlığı ile resmi temasta bulundu. Amaç, TSK’yı uyararak gerekli temizliğin yapmasını sağlamaktı. 

TSK YAŞ ÖNCESİ TEKRAR İSTEDİ

Genelkurmay Başkanlığı bu listeleri alması için en çok güvendiği 3 Albay’ı görevlendirdi. Ancak gelen 3 albayın da paralel yapı üyesi askerler listesinde olduğu anlaşılınca kriz yaşandı. Emniyet listeyi almaya gelen 3 albaya listeyi vermedi.

Durum Genelkurmay'a bildirildi. Bu süreçte yaşanan kriz nedeniyle emniyet listeyle ilgili daha detaylı bir çalışma yapmaya karar verdi. Genelkurmay Başkanlığı’nın bugün (perşembe) yapılacak YAŞ toplantısından önce yeniden Emniyet Genel Müdürlüğü’nden o listeyi istediği öğrenildi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler