YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhanet görüntülerine erişimin engellenmesi talebi kabul edildi
MİT TIR'larına ait olduğu belirtilen fotoğrafların yayınlandığı Cumhuriyet'in Genel Yayın Yönetmeni hakkında soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, internet sitelerindeki yayın içeriklerine erişimin engellenmesini talep etti. Talep kabul edildi.
İhanet görüntülerine erişimin engellenmesi talebi kabul edildi
29 Mayıs 2015 / 18:20 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 18:24

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, MİT tırlarına ait olduğu belirtilen fotoğrafların yayınlandığı Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında soruşturma başlattı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan, nöbetçi İstanbul sulh ceza mahkemesine başvurarak, söz konusu haberle ilgili içerik, görüntü ve fotoğrafların yayınlanmasının engellenmesini istedi.

"Milli güvenlik açısından sakıncalı"

Savcılığın yazısında, "İstanbul Terörle Mücadele Şubesi tarafından hazırlanan tutanaklarda belirtilen internet sitelerinde yapılan yayınların, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ulusal ve uluslararası yararları ve milli güvenliği bakımından sakınca doğuracak mahiyette bulunduğu ve başsavcılığın soruşturma dosyası kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne sahte ihbar ve sahte delillerle tuzak kuran tutuklu şüpheliler tarafından gerçeğe aykırı olarak oluşturulan kurgu doğrultusunda yapıldığının anlaşıldığı" belirtildi.

Milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi bakımından gecikmesinde sakınca bulunan acil yayınlar kapsamında, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un 8/a maddesine göre karar verilmesi istenen yazıda, "Ekte gönderilen internet sitelerinin içeriğinin erişime engellenmesine, aynı mahiyetteki yayınların içeriklerinin engellenmesine, içeriğin yayından çıkarılmaması halinde ilgili sitelere erişimin tamamen engellenmesine karar verilmesi talep olunur" denildi.

Erişimin engellenmesi talebi kabul edildi

MİT tırlarına ait olduğu belirtilen fotoğrafların yayınlandığı Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, internet sitelerindeki yayın içeriklerine erişimin engellenmesi talebi kabul edildi. Nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında, içeriklerin yayından çıkarılmaması durumunda söz konusu internet sitelerine erişimin engellenmesine karar verileceği uyarısı yapıldı.

 

Eklektrik
 // Zulfikar
ışık dediğin mum ışığı herhalde. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar. sen bu sözü daha iyi bilirsin! Bediüzzaman ı araçsallaştırıp kullananlar ne olacak, her halt var sizde. daha önceden neredeydiniz Üstad ın sözlerini paylaşmakta, şimdi tutuşunca, vecize paylaşıyorsunuz, kendi pis tevilinizi de içine katarak ima ediyorsunuz. Bediüzzaman a BSN deyip geçen, hatta onu da başka bir isim diye yalanlamaya çalışan sizin dergidinizdi. Eklektik olunca ancak bu şekilde oluyor....
29 Mayıs 2015 Cuma 21:29
 // Rasim DUMAN
Suriye bizim icin son derece stratejik onemi olan bir ulkedir ve oradaki muhalif mucahidlere destek kesintisiz devam etmelidir. İcerdeki ve disardaki ser cephesinin cikardigi gurultu kaale alinmamalidir....
29 Mayıs 2015 20:15
 // Rasim DUMAN
Goruntuler dogru ise ve bahse konu muhimmat hakikaten Esed'e karsi savasan mucahidlere gonderilmis ise, ben bunu cok yetersiz bir yardim olarak goruyorum. Sadece mermiler degil, o mermileri atacak havanlar ve toplar da gonderilmeliydi. Hatta su anda mucahidlere acilen tanksavar ve ucaksavar silah ve muhimmati da gonderilmelidir....
29 Mayıs 2015 20:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler