YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhanet böyle görüntülendi: Bu polisler ne yapıyor?
Kobani'yi bahane ederek sokakları yakıp yıkan vandallara karşı müdahalelerde bazı güvenlik güçlerinin sergilediği tutum 'bile bile kundaklama' olarak kameralara yansıdı.
İhanet böyle görüntülendi: Bu polisler ne yapıyor?
12 Kasım 2014 / 00:22 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 15:29

6-7 Ekim olaylarını hükümete karşı tepki oluşturmak için fırsat bilen paralel polislerin olayları tırmandırmak için park etmiş araçları kullandıkları panzerle alevlere doğru ittiği tespit edildi.

Star gazetesi Ankara Büro'nun haberine göre, Van’da vandallıklara müdahele sırasında yanan bir aracın yanındaki iki aracı da alevlere doğru sürükleyerek yakmaya çalışan panzerin şoförü ve emri veren komiser yardımcısı görevden alındı.

Yanan aracın yanına ikinci aracı sürükledi 

Van’da 6-7 Ekim olayları sırasında sokak kameralarına yansıyan görüntülerde, yanan bir aracın üzerine giden polis panzerinin aracı söndürmek yerine, yanan aracın yakınındaki başka iki aracı daha sürükleyerek yakmaya çalıştığı görüldü. Aynı olay çevrede bulunan vatandaşlar tarafından çekilen görüntülere de yansıdı.

rs1-157.jpg

"Bu polisler ne yapıyor?"

Vatandaşların çektiği görüntülerde “Bu polisler ne yapıyor. O iki aracı da yansın diye mi sürüklüyor” dediği duyuluyor. Polisin vandallara mücadele etmek yerine yangına körükle gittiğini gösteren görüntüler sonrasında İçişleri Bakanlığı inceleme başlattı.

Paralel Yapı soruşturmasında Van'a atanmıştı 

Edinilen bilgiye göre, panzere talimat veren amirin, Paralel Yapı'ya yönelik soruşturmalar sonucunda görevinden alınarak Van’a atanan bir komiser yardımcısı olduğu tespit edildi. Komiser yardımcısı ile panzerin şoförünün görevden alındığı ve haklarında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Gaz bombalarını tek tek evlere nişan aldı 

Van’da polis panzerinin, yanması için araçları alevlere sürüklediği sırada başka bir polisin de olayların aksi istikametteki evlerin pencerelerine doğru peşpeşe gaz bombaları attığı görüldü.

rs2-043.jpg

Çok sayıda şikayet geldi

Emniyet'teki Paralel Yapı'ya yönelik soruşturmalar kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine atanan bazı emniyet görevlilerinin vatandaşa yönelik tahrik amaçlı aşırı güvenlikçi politikalar uyguladığı belirlendi.

Düğün, nişan, cenaze gibi törenlerde aşırı güvenlik önlemleri ve güvenlik gerekçesiyle süre kısıtlamaları yapan bu emniyetçiler hakkında yoğun şikayetler geldiği belirtildi. İçişleri Bakanlığı, vatandaşlardan gelen bu tip şikayetlerle ilgili olarak da inceleme başlattı.

 

STAR

14:09
 // Yazık
Kimlere deger vermişiz kimlere inanıp güvenmişiz.devletine milletine zarar veren başka yerlerden emir alan milletin iradesine ihanet eden kim varsa gözünün yaşına bakılmamalı gereken yapılmalı....
12 Kasım 2014 14:09
de de de dur..
 // atiker
devlet bu paralel yapıyı tez zamanda sırtındaki elbisesini belindeki silahı ayağındaki ayakkasına kadar suyundurup alacak kapının önüne koyacak suçları sabit olanları en ağır şekilde cezalandıracak bunun başka yolu yok acırsanız acınacak hale düşersiniz elinizi çok çabuk tutmanız lazım bu adamlar binbir surat her taşın altında varlar....
12 Kasım 2014 Çarşamba 10:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler