YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Iğsız'dan savcılığa davetiye
Ergenekon savcısı Zekeriye Öz tarafından çağrıldığı internet andıcı soruşturmasında ifade vermeye gitmeyen Org.Iğsız, devir-teslim töreni için savcılığa davetiye gönderdi!
Iğsız'dan savcılığa davetiye
13 Ağustos 2010 / 08:19 Güncelleme: 13 Ağustos 2010 / 08:33

Ergenekon Savcısı Öz tarafından çağrıldığı internet andıcı soruşturmasında ifade vermeye gitmeyen Org. Iğsız emeklilik töreni için  savcılara davetiye gönderdi

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan Zekeriya Öz, aralarında 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız’ın da bulunduğu 19 zanlıyı internet andıcı soruşturması kapsamında ifadeye çağırmıştı. Şu ana kadar 4 zanlı sorgulanırken Iğsız ifade vermeye gitmedi.

KIVRIKOĞLU’NA DEVREDECEK

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları sonrası emekliye ayrılan Iğsız, görevini Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’na devredecek. Savcılığın ifadeye çağırdığı Orgeneral Iğsız, devir teslim töreni için savcılığa davetiye gönderdi.

DAVETİYEYİ DÜN ASKER GETİRDİ

Dün İstanbul Adliyesi’ne gelen askeri personel 1. Ordu Komutanlığı’nın davetiyesini Başsavcı vekili Turan Çolakkadı’ya bıraktı. Davetiyeyi görevliler izinde olan Çolakkadı’ya gönderdi.

Adliye’de andıç dosyası savaşı

İzinde olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’nın yerine geçici olarak bakan Selim Berna Altay’ın internet andıcı dosyasını Zekeriya Öz’den istediği öğrenildi. Berna Altay’ın bu kısa dönemlik yetkiden faydalanarak, Öz’ün elinden dosyayı alma girişimine karşılık olarak Öz’ün “Başsavcıvekili değilsiniz, yetkiniz yok” karşılığı verdiği öğrenildi.

AMAÇ ANKARA’YA GÖNDERMEK

Öz’ün el attığı internet andıcı davasında da iki savcı arasında gerilim yaşandığı belirtiliyor. Gerginliğin konusu ise aralarında 1. Ordu Komutanı Hasan Iğsız ve Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu’nun da bulunduğu 19 kişinin soruşturulduğu ‘internet andıcı’ davası. İddialara göre, halen izinli olan Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’nın yerine vekaleten bakan savcı Selim Berna Altay, Öz’e sözlü olarak “Andıç dosyasını bana gönder” dedi. Savcı Öz’ün ise bu talebe karşılık “Resmi olarak Başsavcıvekili değilsiniz. Soruşturma bende, dosyayı göndermeyeceğim” dediği belirtildi. İddialara göre bu talebin ardındaki neden Iğsız ve Çubuklu’nun dosyasını Ankara’ya gönderebilmek.

Star

ellerine ne kar geçti???
 // ibrahim çelikoğlu
Yıllar yılı demokrasiden uzak,derin devlet,korku,iş bilirlerin önünü keserek vatana ihanet vs.vs.Rum lar,Ermeni'ler,Kürt'ler bunları fırsat bilmiş,muz devleti ile uğraşıyı kolay saymış AB'uğuşturucu kaçakçısı diye yüzümüze tükürmüş,ABD,İsrail'i üzerimize salmış...Kar bunlarmı?
Bu kesim akıllarını başlarına alıp devletlerinin itibarını kazandırmak için uğraşı vermiyecekmi?.Vermiyeceklerse yargılanmalı,islah edilmelidirler.Çünkü;Bıraktıkl...
13 Ağustos 2010 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler