YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Iğdır'daki bombalı saldırıda şehit sayısı 13'e çıktı
Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu, 3 polis yaralandı.
Iğdır'daki bombalı saldırıda şehit sayısı 13'e çıktı
08 Eylül 2015 / 12:10 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 16:07

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi. 

Polis ekibinin Hasanhan köyü mevkisinden geçişi sırasında daha önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen saldırıda, 12 polisin şehit olduğu, 4 polisin de yaralandığı belirtildi.

l1-006.jpg

Yaralı polis memurları, Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırıda yaralan 4 polisten 1'inin daha hayatını kaybetmesiyle şehit olan polis sayısı 13'e yükseldi.

Bu arada, Iğdır'daki izinli sağlık personeli, yaralılara müdahale için göreve çağrıldı. Çok sayıda vatandaş da kan ihtiyacı için Iğdır Devlet Hastanesi'ne geldi. 

Bölgede saldırı sonrası başlatılan operasyonlara devam ediliyor.

Şehit Yusuf Yelkenci baba evinde yas

Iğdır'da  polis ekibine yönelik bombalı saldırıdaşehit olan 5 yıllık polis memuru Yusuf Yelkenci'nin (27) memleketi Zonguldak'taki babaevine ateş düştü.

Yelkenci'nin Kozlu ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki baba ocağına giden İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, baba Nevzat ve anne Hatice Yelkenci'ye üzüntülü haberi verdi.

Türk bayraklarının asıldığı evinde taziyeleri kabul eden baba Yelkenci'yi, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin ve şehidin arkadaşları da ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. 

Baba Nevzat Yelkenci, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla en son dün akşam görüştüklerini söyledi.

Tek erkek çocuğunu kaybettiğini, kızının da İzmir'de olduğunu belirten Yelkenci, "Ne konuşalım? Vatan sağolsun. Oğlum, polis olmayı çocukluğundan beri istiyordu. 'Ben polis olacağım' diyordu. Kaderi buymuş. Başka diyecek bir şeyim yok" diye konuştu.

sh1.jpg

İçişleri Bakanı Altınok Iğdır'da

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Dilucu Sınır Kapısı'nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıya ilişkin incelemelerde bulunmak ve bilgi almak üzere Iğdır'a geldi. 

Ankara'dan havayoluyla Kars'a gelen Altınok, buradan karayoluyla Iğdır'a geçti. 

Altınok, daha sonra Iğdır Valiliğinde Vali Davut Haner, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve ilçe kaymakamları ile bir araya geldi.

 

KOMPLE İLAÇLI TEMİZLİK ŞART!!!
 // Kara Murat
BÖLGEYİKOMPLE İLAÇLA TEMİZLEMEK ŞART OLDU.....
08 Eylül 2015 Salı 12:03
 // Kaan
Yaziklar olsun yılanın başı mecliste babam ne bunların derdi ne kuyruk acısı cekiyolar...
08 Eylül 2015 10:40
 // İbrahim
Artık yetmez mi ya yetmez mi çıkmayın araçlarla ya tek bildiği mayın bomba bu namusuzların yazık günah artık devlette gücünü göstersin bu ne ya saldırı olduğu zaman karşılık veriyo sadece onlar ne yapıyo acıyı yaşamadan bir diğerini yaşatarak milletin boynunu bükmeye çalışıyolar aynı taktikle vurun onlar gelmeden askerimiz gitsin baskı yapsın ayıktırmasın bunları gebertsinler ya yeter sesimi duyan yetkili varsa bende gitmek istiyorum askere...
08 Eylül 2015 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler