YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Iğdır'da mayına basan 1 asker şehit oldu
Iğdır'da mayına basan 1 asker şehit oldu
Iğdır'da mayına basan 1 asker şehit oldu
29 Nisan 2008 / 10:49 Güncelleme: 29 Nisan 2008 / 00:00

Bingöl'ün Genç ilçesi Kavaklı köyü kırsalında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 2 asker ile 3 korucu da yaralandı. Iğdır'da ise mayına basan 1 asker şehit oldu.


Iğdır 5'inci Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı birlikler, Türkiye-İran sınırında devriye görevini yerine getirirken, görev dönüşü bir asker mayına basarak şehit oldu.
 
Bingöl'ün Genç ilçesi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasında kalan Akdağlar mevkiinde 1 haftadan beri havadan ve karadan devam eden operasyonlar arasızlık devam ederken, dün devam eden çatışmanın devamında Kavaklı köyü kırsal kesiminde bir grup PKK'lıyla sıcak temas sağlandı.
 
Meydana gelen çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 2 uzman çavuş ile 3 korucu yaralandı. Çatışmada şehit olan uzman çavuşun Kırıkkaleli Mustafa Uğurelli olduğu öğrenildi.
 
Dün ve önceki gün aynı bölgede çıkan çatışmada 2 asker şehit olmuş, 3 korucu ise yaralanmıştı.
 
Vali açıklama yaptı
 
Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Genç ilçesi Kavaklı köyü kırsalında güvenlik güçlerinin yaptığı arazi arama tarama faaliyetleri sırasında bir grup teröristle sıcak temas sağlandığını söyledi.
 
Güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına teröristlerin ateşle karşılık verdiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "Çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildi, 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 astsubay ve 1 uzman çavuş ile 3 köy korucusu yaralandı" diye konuştu.
 
Bölgede teröristlere ait bir sığınakta bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiğini de kaydeden Vali Balkanlıoğlu, "Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede sıcak takip devam ediyor. Bölgemizden terörün kökünü kazıyacağız" şeklinde konuştu.
 
Şırnak'ta operasyonlar sürüyor
 
Bu arada, Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesi ile Küpeli Dağı'nda terör örgütü PKK'ya yönelik bir süre önce başlatılan operasyonlar başarıyla devam ediyor.
 
Sızmalara karşı Irak sınırındaki birlikler önlemini alırken,Şırnak-Uludere ve Şırnak-Cizre karayolunda mayın arama tarama çalışmaları yapılıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler