YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İftiralarıyla baş başa kaldılar"
"İftiralarıyla baş başa kaldılar"
14 Haziran 2010 11:35
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu: Muhsin Yazıcıoğlu, karanlık odaklara itibar etmemiş, demokrasinin yanında yer almıştır

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Muhsin Yazıcıoğlu, hiçbir şekilde karanlık odaklara itibar etmemiş, her zaman demokrasinin yanında yer almış, en zor şartlar altında bile düşüncelerini cesurca dile getirmiş bir kahramandır'' dedi.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, Erzincan'daki ''Silahlı terör örgütü'' davasının dosyasına giren ve Yazıcıoğlu'nun 'gizli tanık' olduğu yönündeki suçlamaların kaydedildiği CD'nin kurgu olduğunun ilgili mahkemece tespit edildiğini bildirdi.

Söz konusu CD'nin kurgu olduğunun Erzurum Başsavcı Vekili Taner Aksakal tarafından açıklandığını belirten Topçu, şunları kaydetti:

''Bu çirkin iddiaların gündeme geldiği zaman yaptığımız açıklamada söylediğimiz gibi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, bütün hayatını inandığı değerler çerçevesinde, yüreği millet sevgisiyle dolu olarak şeffaf bir şekilde yaşamıştır. O, hiçbir şekilde karanlık odaklara itibar etmemiş, her zaman demokrasinin yanında yer almış, en zor şartlar altında bile düşüncelerini cesurca dile getirmiş bir kahramandır.

Onun tertemiz siyasi ve sosyal hayatını kirli emellerine alet etmek isteyenlerin kazdıkları kuyuya düşeceklerini daha önce defaatle belirtmiştik. Bugün gelinen noktada haklılığımız ortaya çıkmıştır. İftiracılar, iftiralarıyla baş başa kalmıştır.

Ergenekon savcıları benzer iddiaları daha önce de belirttiğimiz gibi net bir şekilde yalanlamışlardır. Söz konusu iddiaların çirkin bir iftira ve kafa karıştırmaya yönelik spekülasyon olduğu bu dava vesilesiyle bir kez daha yetkili mahkeme tarafından belirlenmiştir.''

''Kurgu CD'lerle, paranoyak tiplerin hezeyanlarıyla vakit kaybedilmesine ve iftiraların basın tarafından ciddiye alınmasına camia olarak üzüldüklerini'' ifade eden Topçu, konuyla ilgili haber yapan basın yayın organlarının özür dilemesi gerektiğini savundu.

Mahkemelerin ve savcıların, Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kaza üzerinde çalışmaları gerektiğini belirten Topçu, kazayla ilgili sürecin bir an önce aydınlatılmasını istedi.

Yazıcıoğlu'nun hayatının çamur tutmayacak kadar temiz olduğunu kaydeden Topçu, açıklamasında ''Bu vesileyle bir kez daha ikaz ediyoruz ki, her ne hesapla olursa olsun böyle çirkinliklere tevessül edenler hak ettikleri muameleyi camiamızdan göreceklerdir'' ifadesine yer verdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler