YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İftarda Gül'e büyük sürpriz
İftarda Gül'e büyük sürpriz
15 Ağustos 2010 12:58
Cumhurbaşkanı "Abdullah Gül" şehit yakınları için verdiği iftarda bir sürprizle karşılaştı.

Masasında oğlunu 2 ay önce şehit veren askerlik arkadaşı da vardı. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit yakınları ve gaziler için ilk iftarı Dolmabahçe Sarayı bahçesinde verdi. 261 davetli, masalara dağılırken Gül'ü büyük bir sürpriz bekliyordu.

Haziran ayında Tokat'ta düşen helikopterde şehit olan Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın annesi ve babası Gül'ünmasasına denk düşmüşlerdi. Baba Fuat Saraç kendisini Gül'e tanıtırken, “Ben sizin asker arkadaşınızım. 1981 yılında Tuzla'da birlikte askerlik yaptık” dedi. Gül, 29 yıl sonra karşılaştığı Saraç'ı anımsadı. Gül, oğlunun iki ay önce şehit düştüğünü aktaran askerlik arkadaşı ile de yakından ilgilendi.

Saraç, “Şehit oğlumun vasıtasıyla Cumhurbaşkanı ile aynımasada olmak duygulandırdı,memnun oldum. Herkese karşı alakası sonsuzdu” dedi. Gül'ünmasasına oturacak kişileri kendilerinin belirlediğini belirten köşk yetkilileri, “Cumhurbaşkanı ile asker arkadaşı olduklarını biz de bilmiyorduk” dedi.

5 YILDIZLI OTELLERDE AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uğurlama sırasında konuklarına birlikte çektirdiği fotoğrafların yanı sıra bez üzerine çiçek süslemelerinden oluşan geleneksel el sanatı ürünü “Şukufe” de hediye etti. İftarda her masada Cumhurbaşkanlığı'ndan bir görevli şehit yakını ve gazileri dinleyerek taleplerini not aldı. Gül bu yıl davet ettiği şehit yakını ve gazileri Taksim'deki 5 yıldızlı bir otelde misafir etti. Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan ve Sultanahmet Camii gibi kentin tarihi ve turistik bölgelerini gezmesi sağlanan konukların 20'si, hayatlarında ilk kez İstanbul'a geldiğini anlattı.

Habertürk 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler