YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İfadeler alınmaya başlandı
28 Şubat soruşturmasında gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi
İfadeler alınmaya başlandı
13 Nisan 2012 / 12:23 Güncelleme: 13 Nisan 2012 / 12:23
Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınan zanlılardan bazıları sağlık kontrolü için Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Zanlılar burada yapılan kontrolün ardından tekrar Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

GECEYİ TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE'SİNDE GEÇİRDİLER

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 28 Şubat sürecine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 26 kişi, gece Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde tutuldu.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılar, sağlık kontrolünün ardından dün öğle saatlerinden itibaren Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Aralarında eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile emekli Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan'ın bulunduğu 26 zanlı, geceyi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde geçirdi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların avukatları eşliğinde ifadelerini almaya başladı. Avukatları bulunmayanlara ise barodan avukat görevlendirildi.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı'na ait bir ambulans, tedbir amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün önünde bekletiliyor.

-Gözaltı kararı alınanların 3'ü yurt dışında-

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartılan diğer 5 kişiden 3'ünün yurt dışında bulunduğu, 2'sine ise henüz ulaşılamadığı belirtildi.

Yarın adliyeye sevk edilmesi beklenen zanlıların, buradaki ifadelerini özel yetkili Cumhuriyet Savcıları Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin'in alacağı kaydedildi.

Savcı Çetin, 12 Eylül darbesine ilişkin Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkındaki iddianameyi de hazırlamış ve davaya duruşma savcısı olarak çıkmıştı.  (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler