YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İfade vermeye gelmediler
İfade vermeye gelmediler
07 Ağustos 2010 08:24
Ergenekon soruşturması kapsamında, 'internet andıcı' olarak bilinen kara propaganda siteleriyle ilgili ifadeye çağrılan 19 şüpheli, savcının verdiği sürenin son gününde de adliyeye gelmedi

Bazı şüpheliler, yurtdışında olmaları nedeniyle savcılığa mazeret bildirmişti. Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın da aralarında bulunduğu diğer isimler ise adliyeye gitmemek için 10 ve 20 günlük sağlık raporu aldı. 1. Ordu Komutanı Iğsız, YAŞ'ta tümgeneral olan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu, Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın da aralarında bulunduğu şüpheliler kaçak duruma düşme riskiyle karşı karşıya. Savcılığın Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 90'ıncı maddesine göre yakalama kararı verebileceği belirtiliyor.

AK Parti hükümetini yıpratmak ve kara propaganda yapmak amacıyla Genelkurmay tarafından kurulduğu iddia edilen internet siteleriyle ilgili soruşturmada şüpheliler savcılığa ifade vermeye gelmedi. 'İnternet andıcı' soruşturması kapsamında Orgeneral Hasan Iğsız, YAŞ sonrası tümgeneral olan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 19 şüpheli ifadeye çağrılmıştı. Şüphelilerin bir kısmına verilen süre perşembe, bir kısmı için verilen süre ise bugün doldu. Bazı şüpheliler ise yurtdışında olmaları nedeniyle mazeret bildirmişti. Yurtdışında olmayanların da sağlık raporu aldığı iddia edildi. İnternet siteleri, meçhul subay tarafından Kasım 2009'da gönderilen ihbar e-mailiyle ortaya çıkmıştı. Millete ve hükümete yönelik komplolar içeren "İrtica İle Mücadele Eylem Planı" belgesine ilişkin iddianamede de bahsedilen Genelkurmay'ın internet andıcı soruşturmasında 13'ü muvazzaf, 5'i emekli asker ve bir sivil memur olmak üzere 19 kişi şüpheli olarak ifadeye çağrıldı. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler