YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Naim Şahin'e iki isimden de ret cevabı
AK Parti'den istifa eden İdris Naim Şahin'in kuracağı partide yer alacağı iddia eden iki isimden ret cevabı geldi.
İdris Naim Şahin'e iki isimden de ret cevabı
11 Kasım 2014 / 19:24 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 19:26

Şahin'in kuracağı parti içinde olacağı söylenen isimlerin başında son yerel seçimlerde CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve seçimi az farkla kaybeden Mansur Yavaş'ın adı geçiyordu.

Hürriyet'in ulaştığı Yavaş'a yakın isimler ise bu iddiaları doğrulamadı. Nitekim Yavaş da şahsi Twitter hesabı ve resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada iddiayı yalanladı.

Mansur Yavaş: "Sevdamız Türkiye dışında yokum"

Yavaş, yeni kurulan siyasi oluşumların hiçbirinin içinde olmadığını açıkladı.
Yavaş, Twitter'da "Kurduğumuz Sevdamız Türkiye Platformu haricinde hiç bir siyasi ile irtibatım ya da çalışmam bulunmamaktadır. Saygı ile duyururum" mesajını paylaştı.

Ertuğrul Günay, İdris Bal'dan sonra Şahin'e de hayır dedi

İdris Bal'la aynı dönemde AK Parti'den istifa eden Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay'ın da önce Bal'la birlikte siyaset yapabileceği Ankara siyaset kulislerinde konuşulmuş, ancak Günay bu iddiayı yalanlamıştı.

İdris Naim Şahin'in parti kuracağı ortaya çıkınca bu kez Günay'ın adı bu oluşumla birlikte anılmaya başlandı. Ancak Günay da yeni oluşumlar içinde olmayacağını açıkladı.

İdris Naim Şahin'in kurduğu partiye geçecek isimler arasında sayılan İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, yeni parti arayışlarını anlamlı bulduğunu ancak kendisinin şu anda herhangi bir siyasi parti oluşumu içinde bulunmadığını söyledi.

Günay, "Herhangi bir parti kuruluşu içinde değilim, görüşmelerim ve gayretim yok. 22 Ekim'de yaptığım açıklamamı bugün de tekrarlıyorum" dedi.

 

HÜRRİYET

19:56
 // anti laik
Bunlarda ayrı ayrı parti kuracak sonra hepsi büyük bir ittifakla birleştik deyip büyük bir güç ayağınamı yatacaklar...
11 Kasım 2014 19:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler