YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Bal'ın gizli hedefi belli oldu
Ak Parti'den istifa ederek kendisi yeni bir parti kuran İdris Bal'ın gizli hedefi deşifre oldu.
İdris Bal'ın gizli hedefi belli oldu
11 Kasım 2014 / 07:00 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 07:44

Geçtiğimiz hafta yeni parti kurduğunu açıklayan eski AK Partili İdris Bal’la ilgili önemli detay ortaya çıktı.

Haber 7'den Ömer Süt'ün haberine göre;17 Aralık sürecinde AK Parti'den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Demokratik Gelişim Partisi’ni (DGP) kurduktan sonra bir partili istifa etmiş, ardından da Bal’ın düzenlediği basın toplantısına yazılı basından sadece bir isim katılmıştı. Son günlerde şok üstüne şok yaşayan DGP Genel Başkanı İdris Bal’ın asıl hedefinde ise AK Parti çatısı altında ‘bakan’ olma planı olduğu ortaya çıktı.

İdris Bal, Kütahya’daki seçmenlere kendini ‘bakan adayı’ olarak tanıtırken bununla ilgili olarak ise kartvizit bile bastırdı. “Kütahya’nın Bakan Adayı Prof.Dr. İdris Bal” ifadesinin yer aldığı kartvizit, milletvekili Bal tarafından şehrin her köşesine dağıtılmış.

İdris Bal'ın gözü İdris Naim Şahin'in koltuğunda

Milletvekili Bal bununla da yetinmeyip bazı yerel gazetelere ‘olası kabine değişikliği’ öncesi spekülasyonel haberler yaptırdığı ortaya çıktı. 19 Ekim 2012 tarihli ‘Yeni Kütahya Gazetesi’nin ‘Bal gibi olur’ başlığıyla manşetten verdiği haberinde, İdris Bal’ın eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yerine geçecek iddiası ortaya atılmıştı.

Erdoğan hiçbir zaman İdris Bal'dan rapor istemedi

Aslında bu bilgilere bakıldığı zaman İdris Bal’ın nasıl bir hesap içerisinde olduğu gayet net anlaşılıyor. Bal’ın zaman zaman hazırladığı Suriye, Çözüm Süreci ve Terör raporlarının dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne girmek için hazırladığı iddia edildi. Bal bu raporları dönemin Başbakanı Erdoğan’ın isteğiyle hazırladığını iddia etmişti. Haber7’nin AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Erdoğan’ın hiçbir zaman İdris Bal’dan rapor istemediği, Bal’ın bu tutumundan dolayı rahatsız olduğu ve Kütahya milletvekilini AK Parti eski Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik aracılığıyla uyardığı belirtildi.

İdris Bal'ın gizli planı deşifre olunca hayali de suya düştü

DGP Genel Başkanı Bal’ın bakanlık hayali, yapılan her kabine değişikliğinde gerçeğe dönüşmezken 17 Aralık süreci de beraberinde AK Parti’den istifayı getirdi. Bal’ın, kendisi gibi AK Parti’den istifa eden İdris Naim Şahin’in ‘bakanlık’ koltuğuna göz dikmesi ve Şahin’in yeni parti kurma aşamasında olması, oldukça manidar bulundu.

İdris Bal'ın bastırdığı kartvizit ve haberde bahsi geçen gazetenin 1. sayfası:

 

1-401.jpg

HABER7

19:36
 // burhan
hala kivraniyorlar yeni turkiyeyi nasil durdurup eski vesayet donemine getirmerk icin ama bilmiyorlar ki...Kaderin ustunde bir kader var Allah inda bir hesabi var artik cumhurbaskanimiz uzun omurlu olsun insalah yeni turkiye yi imar etmistir vatandas kimin ne oldugunu biliyurhanor artik...
11 Kasım 2014 19:36
partisini satana
 // mehmet
bu millet partisini satana, ordan burdan talimat alarak hareket edene oy moy vermez. amaçları iktidar olmak değil zaten, ak partiye gidebilecek 1 oy bile alsalar kar sayacaklar.bu millet bu oyunu bozar....
11 Kasım 2014 Salı 09:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler