YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Bal'dan şok girişim: Erdoğan gitmezse öldürülecek!
17 Aralık darbe girişimi sonrası AK Parti'den istifa eden İdris Bal'ın, 17 Aralık'tan 4 ay önce darbe çalışmalarına başladığı ortaya çıktı. STK'larla görüşen Bal, "Erdoğan gitmezse öldürülecek" demiş!
İdris Bal'dan şok girişim: Erdoğan gitmezse öldürülecek!
20 Ağustos 2014 / 09:23 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 09:24

Star'ın haberine göre Paralel Yapı'ya yakın milletvekili İdris Bal, 17 Aralık darbe girişiminden 4 ay önce STK'larla görüşerek 'Erdoğan sonrası' için çalışma yürütmüş. Bal'ın "Uluslararası güçler Erdoğan'ı uzaklaştıracak, gitmezse öldürülecek" dediği ortaya çıktı. 

'Tuzluk' 17 Aralık'tan 4 ay önce 'darbe sonrası' çalışmalara başlamış

Hükümete karşı 17 Aralık 2013'teki darbe girişimi öncesi dönemin AK Parti milletvekili İdris Bal'ın, 'Erdoğan sonrası' için çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Bazı STK temsilcileriyle toplantı yapan Bal'ın teklifi, 4 ay sonraki darbe girişimini anlatır nitelikte:

"Uluslar arası güçler Erdoğan'ı istemiyor, yıl sonuna kadar uzaklaştırılacak, kendisi çekilmezse öldürülecek. Erdoğan sonrası için hazırlık yapıyoruz, birlikte çalışalım. Kol kangren olmuş, kesilmesi lazım."

AK Parti'den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın, 'Erdoğan sonrası' için ittifak çalışması yaptığı, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ın verdiği bilgiyle ortaya çıktı.

Aşgın, 17-25 Aralık 2013 operasyonlarının ardından Bal'ın daveti üzerine Ankara'da yaptıkları toplantının ne anlama geldiğini fark ederek, durumu Ankara Savcılığı'na ve polise anlattı. Aşgın, 17 Ağustos 2013'te, daha önce Çorum'da görev yapmış bir FEM dershanesi yöneticisi aracılığıyla İdris Bal'ın kendisini Ankara'ya davet ettiğini belirterek, başka katılımcıların da bulunduğu bir kahvaltıda buluştuklarını söyledi. Aşgın, Bal'ın kendilerine şunları söylediğini anlattı:

Uluslararası güçler istemiyor

"Hükümet çok iyi gitmiyor, kuruluşunda olduğu gibi AK Parti herkesi kucaklamıyor, bazı kesimleri dışlıyor. Özellikle dış politikada büyük yanlışlıklar yaptı, Suriye'de yanlış bir politika izledi, bu yüzden binlerce insan öldü. Mısır'da tüm dünya bir şekilde gizli veya açıktan darbeyi desteklerken Türkiye neredeyse tek başına Mursi'den yana tavır koydu. Bu ve benzeri politikalar neticesinde uluslararası bir takım güçler artık Erdoğan ile çalışmak istemiyorlar."

Erdoğan öldürülebilir

"Bu uluslararası güçler Erdoğan'ı görevinden mutlaka uzaklaştıracaklar. Türkiye'de çok kötü gelişmeler olacak. 2013 yılı sonuna doğru Başbakan Erdoğan'ın görevini bırakması yönündeki baskılar artacak ve Erdoğan bu baskılara dayanamayarak kesinlikle bırakacak. Bırakmaz ise uluslar arası güçler tarafından öldürülebilir."

"Bizim gibi vatanını, milletini, devletini ve dinini seven mütedeyyin muhafazakar insanlar bu süreçte etkin olmayacak. Ya da Erdoğan mutlaka gidecek, mütedeyyin insanlar hazırlık yaparak Erdoğan sonrasında daha etkili olacaklar. Bu nedenle Erdoğan sonrası için bir takım hazırlıklar yapılması gerekiyor. Bu konuda bizler bir takım çalışmalar, görüşmeler yapıyoruz. Sizlerle de bu konuda sürekli irtibatlı olalım, biz buna benzer görüşmeler yapıyoruz. Çorum'a geldiğimizde bize yardımcı olun."

Kol kangren olmuş, kesilmeli

Aşgın, bu sözleri üzerine İdris Bal'a, "Eğer uluslararası bir takım güçler Erdoğan'ı çizdiyse, İslami bir cemaat olduğunu söyleyen sizlerin tam da bu yüzden Erdoğan'ın yanında olmanız gerekmez mi" diye sorduğunu belirterek, aldığı şok edici cevabı da aktardı:

"Çok duygusal davranıyorsun. Kol kangren olmuş, biz bu kolu kesmek lazım diyoruz. Çünkü eğer bunu kesmezsek bütün vücut gidecek, yani ülke elden gidecek. Bugün duygusal olmanın vakti değildir."

kol kesilirse cemaatlerin söz hakkı mı olacak sayın akademisyen? Sen in
 // hıfzı
Evet, Erdoğan çok kişiyi, örgütü ve çok devleti rahatsız ediyor. Bu herkesin malumu. Ancak o kolu kesmeye niyetli olanlar Sayın Akademisyen, stratejist senin dilini de keseceklerdir, cemaatlerin kafasını da. Bunu sen herkesten önce bilmek durumundayken bu duruşun sağlıklı değil, anlaşılır hiç değil.
...
20 Ağustos 2014 Çarşamba 11:18
tuzluk
 // avrupz
Bu tuzluklardan birsey olmaz ama yinede
Tedbir almak lazim birdf bu tuzlugu alip sorgulamak lazim bu hainlere bukadar tolerans yeter...
20 Ağustos 2014 10:51
tuzluk
 // avrupz
Bu tuzluklardan birsey olmaz ama yinede
Tedbir almak lazim birdf bu tuzlugu alip sorgulamak lazim bu hainlere bukadar tolerans yeter...
20 Ağustos 2014 10:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler