YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdris Arslan birleştirme kararından sonra KIVIRDI
İdris Arslan ilk kez 'Ergenekon oğlumu kullandı' dedi
İdris Arslan birleştirme kararından sonra KIVIRDI
21 Nisan 2009 / 07:42 Güncelleme: 21 Nisan 2009 / 00:00

Oğlu Alparslan Arslan'ın başörtüsü için Danıştay saldırısını gerçekleştirdiğini söyleyen İdris Arslan birleştirme kararından sonra farklı konuştu. İdris Arslan ilk kez 'Ergenekon oğlumu kullandı' dedi.Danıştay katili Alparslan Arslan'ın babası ve annesi birleştirme kararını gazetecilere değerlendirdi.
Tarihi duruşmanın ardından Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan adliye çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. Daha önce Alparslan Arslan'ın başörtüsü için saldırıyı gerçekleştirdiğini ileri süren baba İdris Arslan ilk kez Ergenekon bağlantısından bahsetti. Arslan, "Oğlumu Ergenekon kullandı' dedi. Oğlunun ruh sağlığının bozuk olduğunu söyleyen baba Arslan şunları söyledi:


ARSLAN'IN RUH SAĞLIĞI BOZUK


“Danıştay davası yaklaşık üç yıldır devam ediyor. Bu zaman zarfından Alparslan Arslan'ı defalarca ziyaret ettim. Hep Alparslan'ın rahatsız olduğunu gözlemledim. Rahatsızlığından dolayı yetkili mercilere dilekçe ile başvurdum. Tedavi edilmesi gerektiğini hep vurguladım. Üç yıl geçmesine rağmen Alparslan tedavi amacıyla hastaneye kaldırılmadı. Maalesef medyanın büyük bir bölümü oğlumun suçluluğu sabit görülmediği halde Alparslan'ı peşin bir hükümle sanık sandalyesine oturttular. Ama ben babası olarak Alparslan'ın masum olduğuna inanıyorum. Oğlumu Ergenekon kullandı. Zaman her şeyi gösterecek.”


ANNEDEN GATA GÖNDERMESİ


Oğlunun sinir krizi geçirmesine üzerine anne Porsor Arslan nezarethaneye gitmek istedi, polis izin vermedi. Oğlunun ruh sağlığının bozuk olduğunu iddia eden anne Arslan, “Birileri GATA'ya gidiyor kurtuluyor, benim oğlum 3 yıldır böyle süründürülüyor. Onlar istediği gibi konuşuyor, ama benim oğlumun konuşmasına izin vermiyorlar. Ne biçim Türkiye?” diye bağırdı. Polisler, anne Arslan'ı güçlükle susturdu. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler