YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdil'e sızmaya çalışan çok sayıda terörist öldürüldü
Şırnak'ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik süren operasyonda, "Cehennem Deresi" olarak adlandırılan bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 9 terörist etkisiz hale getirildi
İdil'e sızmaya çalışan çok sayıda terörist öldürüldü
24 Şubat 2016 / 11:30 Güncelleme: 24 Şubat 2016 / 12:47

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik süren hava destekli operasyonda, "Cehennem Deresi" olarak adlandırılan bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 9 terörist etkisiz hale getirildi.

İdil'de terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince başlatılan, "Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu" devam ediyor.

TSK ve emniyet unsurlarınca düzenlenen operasyon kapsamında, ilçede zaman zaman teröristlerle güvenlik güçleri arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ilçede "Cehennem Deresi" olarak adlandırılan bölgede bir grup terörist tespit edildi. Bunun üzerine bölgeye giden güvenlik güçlerince yapılan hava destekli operasyonda, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, ilk belirlemelere göre 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgedeki çatışmalar yer yer devam ederken, etkisiz hale getirilen terörist sayısının artabileceği öğrenildi.

 

AA

PKK
 // Adıyaman'lı Akın
Bu Ermeni bozuntularını bitirin Aslan yiğit Mehmetçiklerim. Gözlerini açtırmayın bu hainlerin....
24 Şubat 2016 15:34
 // Nafiz demir
Yedi degil yetmis duelle mucadeleye devam Allahuekber...
24 Şubat 2016 12:50
 // ali
Allah canilere firsat vermesin . Allah asker ve polisimize guc kuvvet versin.amin...
24 Şubat 2016 11:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler