YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianameye göre Gülen'den sonra ikinci isim İsmail Büyükçelebi
Denizli'de FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında ilk iddianame hazırlanarak mahkemeye gönderildi.
İddianameye göre Gülen'den sonra ikinci isim İsmail Büyükçelebi
03 Ekim 2016 / 20:54 Güncelleme: 03 Ekim 2016 / 20:59

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Tavas Cumhuriyet Savcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin Tavas'taki mütevelli heyet oluşumu, dershane, yurt, pansiyon ve okullardan oluşan eğitim yapılanması, ilçedeki kadın yapılanması ve ışık evleri yapılanmasına yönelik "Tavas'taki çatı yapılanması" kapsamında başlatılan soruşturma ve yapılan operasyonlar neticesinde toplam 72 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı. 

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 31'i tutuklu 72 şüphelinin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üyelik suçundan yargılanmaları istenen iddianame, terör suçlarına bakmakla görevli Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

ÖRGÜTÜN İKİNCİ ADAMI İDDİASI...

Denizli'yi 6 eyalete bölen örgütün Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı İsmail Büyükçelebi'nin Tavaslı olmasından dolayı sözde eyaletlerden Tavas'a büyük önem verdiği belirtilen iddianamenin kabul edilmesinden sonra yargılamanın başlayacağı öğrenildi.


AA

 // Mustafa kale
Kamuoyuna göre 1 nnumara abd ikinumara israil ve ajanları ondansonrası hainfetö vediğerleri delil ise kaçanlarhep abdde 400 dönümarazideikametediyo babalarınınhayrınamıverdilerorayı...
03 Ekim 2016 21:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler