YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianameye giren şok tehdit: Yardım etmeyen yandı
Isparta’daki FETÖ iddianamesine ifadesi giren ve nisan ayında trafik kazasında vefat eden eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, yardım taleplerini kabul etmeyince aleyhte haber yapmakla tehdit edildiğini ifade etti.
İddianameye giren şok tehdit: Yardım etmeyen yandı
11 Temmuz 2016 / 05:02 Güncelleme: 11 Temmuz 2016 / 08:09

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Isparta yapılanmasına yönelik olarak il imamı, üst mütevelli heyeti, il mütevelli heyeti ve muhasebeciler ile Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) heyetinden oluşan 130 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameye mağdur ve müşteki ifadeleri de girdi.

Örgütün himmet ve bağış altında topladığı paraları almak için nasıl baskı kurduğu da gözler önüne serildi.

YAKIN MARKAJA ALINDIM

Soruşturmanın aydınlanmasına büyük katkı sağlayan ve geçen nisan ayında trafik kazası sonucu vefat eden AK Parti eski Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın ifadesi de iddianamede yer aldı.

Balaman, göreve başladığı 2004 yılının ilk aylarından itibaren Isparta'nın ileri gelen FETÖ üyelerinin kendisini sık sık ziyaret etiğini, cemaate ait okul ve evlerdeki toplantılara davet ettiği ve bu şekilde bu kişilerce markaja alındığı belirtti.

TALEPLER ARTTI

Yapılan birçok davete katıldığını anlatan Balaman, söz konusu kişilerin ilerleyen zamanlarda kendisinden cemaate ayni ve nakdi yardım talep etmeye başladıklarını kaydetti.

İlk zamanlarda mümkün olduğunca bu talepleri karşıladığını ifade eden Balaman, "Ancak gittikçe talepler arttı. İstenilen para miktarları da yükseldi. Bu nedenle bu talepleri karşılamakta zorlanmaya başladım. Onların isteği üzerine Zaman gazetesine hem şahsım ve hem de belediye başkanlığı olarak abone oldum. Birçok yere verilen gazetelerin parasını cebimden ödedim.

Buna rağmen benden cemaat evlerindeki öğrencilere burs vermemi, bu öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamamı istediler. Ayrıca Isparta Belediyesi olarak Zaman ve Today Zaman Gazetesi'ne reklam vermemi ve himmet olarak çok sayıda kurban parası ödememi talep ettiler.

Bu talepleri kabul etmeyince Zaman Gazetesi Temsilcisi Arif Bayramtaş, aleyhime haber yapmakla tehdit etti" ifadelerini kullandı.

DÜŞÜK BEDELLE ARAZİ İSTEDİLER

Örgüt üyelerinin belediyeye ait arsayı okul/yurt yapmak için küçük bedelle kendilerine satmasını veya kiralamasını istedikleri aktaran Hasan Balaman, “Taleplerini kabul etmediğim için bana tavır almaya başladılar. Devam eden günlerde bu kişiler, belediyeyle iş ilişkisi içerisinde bulunan bazı iş adamlarını makama getirdi.

İşadamları, bu kişilerin belediyeyle olan sorunlarını çözmemi istediler. Cemaate mensup olduklarını ve cemaate ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını söylediler. Bu kişiler arasında sosyal ilişkinin çok ötesinde bir ast-üst ilişkisi vardı. Birbirlerine talimat/emir veriyorlardı.

En üstte Isparta il imamı Osman Demirhan vardı" dedi. Örgüt üyelerinin isteklerini karşılamayınca Zaman Gazetesi'nde aleyhinde haberler yapılmaya başlandığını belirten Balaman, bu gazetenin temsilci ve muhabirleriyle aralarında tartışma yaşandığını söyledi.

 

YENİ ŞAFAK

zülfikar ihvana..SALİH TUNA ,AKPli fırıldaklar der nedense..
 // hursit dilaver
AKP mebusları o kadar büyük işlerle uğraşıyorlar ki bunlara vakit kalmıyor.evet hiç birinin aklına şu davaları takip edelim demek gelmiyor. AMA GELİYORDUR DA KORKUYORLARDIR, PARALEL BİZİ MİMLER DİYE.hatırlarsanız 2-3 yıl önce kasetler çıkmıştı. gerekli görülen yerlere ,muzurluk çıkaranlara aynen 28 şubatta başkalarının yaptığı gibi kaset gönderebilirler.valla korku dağları bekler yani. kolay mı. yarın devran dönerse ne edecekler.HALA KENDİ HÜKÜMETLERİNE VE DAVALARINA GÜVENLERİ YOK....
11 Temmuz 2016 Pazartesi 16:56
 // Ömer
ısrail ile barışma zorunda kalmaları ile paralel ihanet Çetenin ne olduğunun farkına vardılar aslında. Sırada gaz alınarak sulh peşindeler....
11 Temmuz 2016 15:43
not düşün
 // zulfikar
konya da paralel davasına kaç kişi ve kimler katılıyor? rezililk diz boyu. nasıl sahip çıkılmaz bu vatan? neden ak parti mv leri bu işin arkasını kovalamıyor? neden gözlemci olarak davalar izlenilmiyor? neden? ...
11 Temmuz 2016 Pazartesi 15:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler