YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianamede önemli gelişme
9'u tutuklu 19 kişi hakkındaki 'amirallere suikast' iddianamesinin delil klasörleri avukatlara verildi
İddianamede önemli gelişme
24 Şubat 2010 / 14:42 Güncelleme: 24 Şubat 2010 / 14:45

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin kabul ettiği 9'u tutuklu 19 kişi hakkındaki 'amirallere suikast' iddianamesinin delil klasörleri avukatlara verildi. Deliller 16 klasörden oluşuyor.

Avukatlara dağıtılan delil klasörlerinde, sanıklar hakkındaki iddialara ilişkin savcılık tarafından toplanan deliller bulunuyor.
 İlk duruşması 7 Mayıs tarihinde İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davada; Faruk Akın, Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk, Ali Seyhur Güçlü ve Sezgin Demirel tutuklu sanık olarak yer alacak. Davada 10 sanık da tutuksuz olarak yargılanacak.

Sanıklar, ''Silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt amacı doğrultusunda patlayıcı madde ve mermi bulundurmak, suç işlemek kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek, kişisel kullanım amacı dışında uyuşturucu madde bulundurmak, uyuşturucu ve uyarıcı madde temin etmek, ticaret yapma veya sağlama ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu kapsamında mermi bulundurmaktan" suçlanıyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler