YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianamede flaş gelişme
İstanbul 12.Ağır Ceza, Poyrazköy iddianamesinin kabul edilip edilmeyeceğini, AYM'nin askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin iptaline ilişkin verdiği kararı inceledikten sonra karar verecek
İddianamede flaş gelişme
22 Ocak 2010 / 12:54 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 13:05

'Ergenekon'' soruşturması kapsamında Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin hazırlanan iddianamenin gönderildiği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabul edilip edilmemesine, Anayasa Mahkemesinin askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin iptaline ilişkin kararını inceledikten sonra karar verecek.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca 21 ve 28 Nisan 2009 tarihleri arasında Poyrazköy Keçilik Mevkisinde yapılan kazılarda ele geçirilen mühimmatla ilgili 5'i tutuklu 17 kişi hakkında hazırlanan iddianamenin gönderildiği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, basın mensuplarının soruları üzerine, Anayasa Mahkemesinin askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin iptaline ilişkin kararının isteneceğini söyledi.

Kararın bu iddianameyle bağlantılı olduğunu kaydeden Yılmazabdurrahmanoğlu, iddianamenin incelenmesi için 10 gün daha sürelerinin bulunduğunu, Anayasa Mahkemesi kararı incelendikten sonra iddianamenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verileceğini bildirdi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler