YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianame kabul edildi
Cübbeli'nin iddianamesi kabul edildi
İddianame kabul edildi
13 Nisan 2012 / 15:50 Güncelleme: 13 Nisan 2012 / 18:12

Kamuoyunda ''Karagümrük Çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan ve İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 92 sayfalık iddianamede, 16 sanıktan ''Cübbeli Ahmet Hoca'' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü'nün 25 ile 53 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Mehmet Ali Uysal tarafından hazırlanan iddianamede, kamuoyunda ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün, ''haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'', ''insan ticareti yapmak'', ''cinsel saldırı'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'' suçlarını işlediği öne sürülerek, 25 ile 53 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Örgüt elebaşıları olduğu iddia edilen sanıklardan Nejat Ergin'in ''haksız çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak'' ve ''tehdit'' suçlarından 10 ile 26 yıl, Barış Sezek'ın da ''haksız çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak'', ''insan ticareti yapmak'', ''fuhşa aracılık ve yer temin etmek'' ile ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'' suçlarından 87 ile 164 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, diğer 13 sanığa da ''insan ticareti yapmak'', ''cinsel saldırı'', ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak'', ''fuhşa aracılık etmek'', ''resmi belgede sahtecilik'', ''haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte üye olmak'' ve ''haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçlarından 1 ile 48 yıl arasında değişen çeşitli hapis cezaları verilmesi öngörülüyor. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler