YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianame kabul edildi!
Haberal'ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili hazırlanan iddianame kabul edildi!
İddianame kabul edildi!
14 Haziran 2012 / 10:09 Güncelleme: 14 Haziran 2012 / 13:09

 Özel yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 5 profesör, 1 hemşire ve Haberal'ın 2 refakatçisi hakkında hazırlanan iddianameyi oy birliğiyle kabul etti.

Özel yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar'ın Prof. Dr. Haberal'ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Prof. Dr. Erhan Kansız, Prof. Dr. Cengiz Çeliker, Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Prof. Dr. Hatice Sezer Karcier, Prof. Dr. Nazmi Gültekin, hemşire Songül Arı ve refakatçiler Muhammet Hüsrev ile Erkan Özhun hakkında hazırladığı 58 sayfalık iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı.

Mahkeme heyeti, oy birliğiyle iddianamenin kabulüne karar verdi.

Davaya ilişkin duruşma tarihinin daha sonra belirleneceği, tutuksuz olan sanıkların meşruhatlı davetiyeyle duruşmaya çağrılacağı ve iddianamenin okunması amacıyla bir spiker görevlendirilmesi için TRT İstanbul Müdürlüğü'ne yazı yazılacağı bildirildi.

İddianamede, sanıkların ''Ergenekon terör örgütüne yardım etmek'' suçundan 7,5 ile 15'er yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler