YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddianame hazırlandı!
Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yönelik yumruklu saldırıya ilişkin savcılıkca iddianame hazırlandı.
İddianame hazırlandı!
26 Mayıs 2010 / 14:32 Güncelleme: 26 Mayıs 2010 / 15:06

Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan İsmail Çelik hakkında hazırlanan iddianamede kasten yaralama suçundan 1,5-4,5 yıl arasında hapis cezası talep edildi. Tutuksuz sanık Uğur Keskinsoy hakkında ise kamu malına zarar verme suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Muş'un Bulanık ilçesindeki olaylarda 2 kişinin ölmesiyle ilgili Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava çıkışı Ahmet Türk'ün adliye önünde basın açıklaması yaparken saldırıya uğramasıyla ilgili soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, tutuklu sanık İsmail Çelik hakkında ''vücutta kırık oluşturacak şekilde kasten yaralama'' suçundan 1,5 ila 4,5 yıl arasında hapis cezası talep edildi.

Tutuksuz sanık Uğur Keskinsoy hakkında ise TBMM Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına ait TBMM 028 plakalı araca zarar verdiği iddiasıyla ''kamu malına zarar verme'' suçundan 1-6 yıl arasında hapis cezası istendi.

ÖRGÜT BAĞLANTISI YOK

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetişir, gazetecilere yaptığı açıklamada, dosyanın Başsavcılık tarafından onaylandıktan sonra ilgili Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderileceğini bildirdi.

Başsavcı Yetişir, soruşturma kapsamında yapılan araştırmada herhangi bir örgütsel bağlantıya rastlanılmadığını da söyledi.

Yetişir, söz konusu olayla ilgili azmettirici oldukları iddiası ile bir süre önce gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 9 kişi hakkında yürütülen soruşturmada ise ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiğini kaydetti.

boşuna zahmet...
 // ibrahim çelikoğlu
Bunlar kendi işlerini kendileri görüyor.
Bide;Korkutuyorlar....
26 Mayıs 2010 23:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler