YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddialarla ilgili Köşk Özal'ı çağırdı
İddialarla ilgili Köşk Özal'ı çağırdı
26 Kasım 2010 08:37
Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili suikast iddialarına Köşk el attı. Ahmet Özal'ı konuyla ilgili Köşk'e çağırdı...

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında oğlu Ahmet Özal, Köşk'e çağrıldı. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Faik Ceceli, Ahmet Özal'ı arayarak Cumhurbaşkanlığı'na davet etti.

Ceceli'nin, Ahmet Özal'dan Turgut Özal'ın ölümüne' ilişkin yürütülen soruşturma ile ilgili görüşme talep ettiği öğrenildi. Ahmet Özal'ın bugün saat 13.00'de Çankaya Köşkü'ne çıkarak Devlet Denetleme Kurulu yetkilileriyle görüşeceği bildirildi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu'nun Turgut Özal'ın eşi Semra Özal ile de temasa geçtiği ve Semra Özal'dan da görüşme talep ettiği ifade edildi. Devlet Denetleme Kurulu görevlilerinin önümüzdeki çarşamba günü İstanbul'da Semra Özal'ın evinde görüşme yapacağı kaydedildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında, daha önce Özal'ın eşi Semra Özal ile oğlu Ahmet Özal, Özal'ın Başdanışmanı ve eski Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kaya Toperi, Özel Kalem Müdürü Feyzi İşbaşaran ve Koruma Müdürü Musa Öztürk'ün ifadelerine başvurulmuştu. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, babasına yönelik suikast iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali'ye yaklaşık 3 saat ifade vermişti. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler