YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddialara cevap verdi!
Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan Aktan, bazı basın yayın organlarında, bir sanıkla görüştüğüne ilişkin çıkan iddialara yanıt verdi...
İddialara cevap verdi!
12 Ocak 2011 / 15:07 Güncelleme: 12 Ocak 2011 / 15:07

Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan, ''Gayri ahlaki olmanın ötesinde hukuka aykırı şekilde pervasızca ve hayasızca sürdürülen kampanyanın, ulus-devlet, laiklik gibi Cumhuriyetimizin temel değerlerini savunmaktan şahsımı alıkoyamayacaktır'' ifadesini kullandı.

Aktan, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, bir sanıkla görüştüğüne ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

''Yalan haberin, uzun bir süredir şahsıyla ilgili süregelen ve adeta bir merkezden yapıldığı izlenimi yaratan karalama kampanasının bir parçası'' olduğunu ileri süren Aktan, bugüne kadar bu tür yayınlarla hukuk çerçevesinde yaptığı mücadeleyi aynı şekilde sürdüreceğini bildirdi.

Üniversite yıllarından beri tanıdığı bir avukat arkadaşının yargı bağımsızlığıyla ilgili makale, yazı istemesi ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle hazırlayamadığına ilişkin konuşmasının göreviyle birleştirilerek yansıtıldığını ve farklı anlamlara çekildiğini belirten Aktan, şunları kaydetti:

''Gayri ahlaki olmanın ötesinde hukuka aykırı şekilde pervasızca ve hayasızca sürdürülen kampanyanın, ulus-devlet, laiklik gibi Cumhuriyetimizin temel değerlerini savunmaktan şahsımı alıkoyamayacaktır. Görüşmediğim sanıkla görüştüğümü söyleyebilenler attıkları iftiranın sorumluluklarını da bilmek durumundadırlar.'' (AA)

inkar
 // engin öz
syın aktan hukuta inkarda var. :))...
12 Ocak 2011 15:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler