YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdam geri gelsin kampanyası...
İdam geri gelsin kampanyası...
30 Mart 2011 14:54
BBP'nin idam cezasının geri getirilmesine yönelik ülke genelinde başlattığı imza kampanyası kapsamında Sivas ve Elazığ'da imza toplanmaya başlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda imza kampanyası kapsamında açılan stantta basın açıklaması yapan BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı Hakan Sezerer, ''Her yıl binlerce masum yavrumuz, ahlaki terörün mağduru oluyor. Millet vicdanında isyan ediyor. Bölücü terör yıllardır kan döküyor, binlerce ananın yüreği yanıyor. Yakalayıp hapse tıktığımız, birkaç yıl sonra geriye çıkıyor. Onlar tekrar sokaklara dönünce şehit analarının yürekleri yanıyor, vicdanları isyan ediyor'' dedi.

Milletin vicdanının isyan ettiğini ifade eden Sezerer, ''Kucağımıza alıp seveceğimiz yaştaki yavrularımızın, insan olarak bile tanımlanmayan yaratıklarca cinsel istismarı uğraması ve katledilmesi milletin vicdanında derin yaralar açıyor'' diye konuştu.

Anne babaların yavrularını sokağa çıkarmaya, okula göndermeye, parka yollamaya korkar olduğunu savunan Sezerer, şunları kaydetti:

''Çocuklarımızı evlere hapseder olduk, onların oyun hakkını ellerinden almış olduk. Bizler çocuklarımızı hapsederek onların haklarını ellerinden almak yerine bu tip yaratıkların idam edilmesini, onların yaşayarak başkalarına zarar vermesini engellemek için idam cezası geriye gelsin istiyoruz. Milletin vicdanının sesi olan Büyük Birlik Partisi bu tip yaratıkların ve bölücülerin idam edilmesini istiyor. Biliyoruz ki bunları darağacında sallandırmak, milletin içindeki isyanın dindirilmesi demektir. Milletin vicdanının sesi olan Büyük Birlik Partisi 'idam geri gelsin' diyor ve bunun için imza kampanyası başlatıyoruz.''

Sezerer, daha sonra ilk imzayı atarak kampanyayı başlattı. Bu arada babasıyla meydandan geçen 4 yaşındaki bir çocuğu da kucağına alan Sezerer, çocuğa kampanya için imza attırdı.

Bu arada kampanya alanına üzerinde ''Asılacağımı bilseydim, yapmazdım. Vatan hainleri, çocuk katilleri'' yazılı bir kuklanın asılı olduğu darağacı da yer aldı.

Kampanya standının arkasında Kayseri'nin Talas ilçesinde, bayramda şeker toplarken kaybolan Ahmet Tuna ve kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay'ın fotoğraflarının bulunduğu, idam cezasının geri getirilmesinin talep edildiği bir pankart olduğu görüldü.

ELAZIĞ

BBP Elazığ İl Başkanı Erdal Gökmen de Öğretmenevi önünde kurulan standa yaptığı açıklamada, ''adaletin devletin imanı olduğunu, devlet adalet dağıtmıyorsa orada imanın olduğundan söz edilemeyeceğini'' söyledi.

yılda bin 400 çocuk kaybolduğunu açıkladığını ifade eden Gökmen, şöyle konuştu:

''Gerçekte yılda 3 bin çocuk kayboluyor ve akıbetleri Kayseri'deki çocuklar gibi oluyor. Devletin itibarı üç kuzuyla birlikte gömüldü. Ahlaki, ekonomik ve bölücü terörle ilgili devlet hak dağıtmıyorsa bu devletin imanı var diyebilir miyiz  İdamı, AB uyum yasaları çerçevesinde kaldıranlar, kaybolan üç çocuğun cesedi topraktan çıkarıldığında herhalde kına yakmışlardır.''

Gökmen, idam cezasının geri gelmesi için de referandum yapılmasını ve bu kararın millete sorulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kurulan standa idam cezasının geri gelmesini isteyen vatandaşlar imza atmak için sıra oluşturdukları gözlendi.

AA

valla gelsin
 // osman tahmaz
şahsi görüşüm çok iyi olur ne bu ya suç işlersin ceza evinin bir kapısından girer diger kapısından çıkarsın ceza caydırıcı olması lazım kazalarda dogal afetlerde yeterince insan ölüyo birazda idama feda ederiz suç işleyen azalır....
30 Mart 2011 17:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler