YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçki yasağı kuyruklu yalan
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu...
İçki yasağı kuyruklu yalan
13 Ocak 2011 / 07:01 Güncelleme: 13 Ocak 2011 / 08:04

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

İÇKİ YASAĞI: "Zaman zaman bu toplumda irtica nöbeti, sara nöbetleri gibi gelir, irtica yaygaraları koparılır. 28 Şubat döneminin bayat yöntem ve argümanları ile sanki hükümetimiz özel hayata yaşam biçimine müdahale ediyormuş gibi özel zevklerine ve tercihlerine sınırlama getiriyormuş gibi bir atmosfer oluşturulmaya çalışılıyor. Bugün bir gazetede 'alkol satın alma yaşı 24'e çıkarıldı' diye bir haber var. Bu kuyruklu bir yalandır. Bu yönetmelikte alkol satın alma yaşı 18 olarak bulunmaktadır."

İNSANLIK ANITI: "Bu bir düşünce özgürlüğüdür, bu bir hissetme özgürlüğüdür. Kimsenin neyi hissettiğine siz karar veremezsiniz. Bu Sayın Başbakan için de geçerlidir, herhangi bir vatandaş için de... Kars'taki olayla ilgili Sayın Kültür ve Turizm Bakanı açıklama yaptı. SİT alanı içinde yapılmıştır, buradan kaldırılması gerekiyor. Bunun üzerine kıyametler koparmanın anlamı var mı?"

RTÜK KANUNU: "Olağanüstü hallerde, özellikle ulusal güvenliğin söz konusu olduğu olağanüstü hallerde, gerekirse başbakana ya da başbakanın görevlendireceği bakana yayın durdurma yetkisi veren hüküm, şu anda yürürlükte olan ve 1994'te çıkmış olan RTÜK Kanunu'nun 25. maddesidir. Bu hükmü, Sayın Başbakanımız dahil hiç bir başbakan uygulamamıştır." (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler