YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanlığı’ndan, basında çıkan habere yalanlama
İçişleri Bakanlığı’ndan, basında çıkan habere yalanlama
25 Ağustos 2014 16:09
İçişleri Bakanlığı, ‘CHP ve MHP’li memuru silin’ başlıklı ve İçişleri Bakanı’nın koordinatörlüğünde yürütülen ‘Kozmik Çalışma Grubu’ içerikli haberin tamamen yalan, uydurma ve iftira olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir gazetede yayınlanan ‘CHP ve MHP’li memuru silin’ başlıklı ve İçişleri Bakanı’nın koordinatörlüğünde yürütülen ‘Kozmik Çalışma Grubu’ içerikli haberin tamamen yalan, uydurma ve iftira olduğunu belirterek ilgili gazeteye tekzip gönderildiğini, hukuki sürecin başlatıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından ilgili gazeteye gönderilen tekzip şöyle:

“Gazetenizin 25.08.2014 tarihli nüshasının birinci sayfasında manşetten “CHP ve MHP’li memuru silin”, 5'inci sayfasındaki devamında ‘Girişimcileri fişlemişler’ başlıklarıyla verilen ve içeriğinde ‘İçişleri Bakanı koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten Kozmik Çalışma Grubu’nun KOSGEB fişlemesi’ haberi, tamamen gerçek dışı, asılsız itham ve iftiradan ibarettir. Tüm hukuki haklar saklı kalmak üzere, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla 5187 sayılı Basın Kanunu gereğince açıklamanın gazetenizin çıkacak ilk nüshasında yayınlanmasını rica ederim.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler